12. junija 2018

Otvoritev investicije “Ureditev centra Straže”

Obnova ceste skozi center Straže je na obnovo čakala kar 11 let in včeraj, 11. 06. 2018, dočakala tudi uradno otvoritev.

Projekt za rekonstrukcijo ceste, na podlagi katerega je bil izveden tudi postopek javnega naročila za oddajo del, je izdelalo projektantsko podjetje ACER iz Novega mesta. Projekt je vseboval: rekonstrukcijo ceste in pločnika, izgradnja JR, meteorne kanalizacije in del fekalne kanalizacije, izgradnjo 39 parkirišč, izgradnjo stopnišča do podhoda pod železniško progo in ureditev le tega. Vzporedno se je izvajala tudi obnova vodovodnih priključkov in priključevanje objektov na meteorno kanalizacijo.

Dela je izvedlo podjetje Teleg – m iz Ljubljane, s katerim je občina Straža podpisala pogodbo za izvedbo investicije, katere končna vrednost bo znašala cca 300.000 EUR.

Urejanje centra Straže še ni zaključeno, saj je po prejemu sklepa za dodelitev nepovratnih sredstev predvidena še izgradnja kolesarske steze in zasaditev dreves.

Župan je ob otvoritvi v svojem nagovoru še povedal:« Prepričan sem, da smo tudi s to investicijo izboljšali varnost udeležencev v cestnem prometu in dodali kamenček v mozaiku polepšanja Občine Straža«.

Sam dogodek so s kulturnim programom popestrili učenci domače osnovne šole, podjetje Market Dušak ter člani Društva vinogradnikov Straža pa so poskrbeli za pogostitev gostov.

P1160851  P1160855 P1160868 P1160869

P1160847 P1160845

Občina Straža ob Tednu otroka

14. oktobra 2019