18. aprila 2019

Otvoritev rekonstruirane ceste skozi Hruševec

V sredo, 17.04.2019 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Franc Pirc, direktor podjetja Pirc gradnje d.o.o. iz Ljubljane, predala v uporabo rekonstruiran odsek lokalne ceste skozi naselje Hruševec v dolžini 1.500 m.

Ob rekonstrukciji lokalne ceste je bil zgrajen pločnik za pešce in kolesarje v širini 2,50 m, ter cestna razsvetljava in kabelska kanalizacija za optično omrežje. V celotni dolžini je bil obnovljen vodovod, v dolžini 400 m pa zgrajena nova fekalna kanalizacija. V ulici Hruševec je bil zgrajen nov vodovod, cestna razsvetljava in v celoti obnovljeno vozišče.

Rekonstrukcija je bila končana 1 mesec pred predvidenim rokom.

Nov defibrilator na Drganjih selih

11. januarja 2021

Ob prisotnosti župana Dušana Krštinca, poveljnika CZ Straža Martina Krštinca in dr. Francija Koklja je bil na Drganjih selih na naslovu Drganja sela 49a postavljen in dan v uporabo v javno mrežo defibrilatorjev, nov aparat, ki ga je z lastnimi sredstvi nabavil Mitja Salopek Strehca d.o.o.. Več »

Z donatorskimi sredstvi polepšali praznike