01. oktobra 2021

Podpis pogodbe o izgradnji padavinske kanalizacije in retencije jug v GC Zalog

01.10.2021 sta župan Občine Straža Dušan Krštinc in direktor podjetja BGP GRADNJE d.o.o. Danijel Špingler podpisala pogodbo o izgradnji padavinske kanalizacije in retencije jug v GC Zalog

Z današnjim podpisom pogodbe bo Občina Straža pričela z izgradnjo meteorne kanalizacije do reke Krke ter, vmesne retencije za potrebe odvajanja padavinske vode z območja gospodarske cone Zalog. Za omenjeno investicijo smo letos aprila pridobili gradbeno dovoljenje in sicer na podlagi projekta, ki ga je izdelalo podjetje ACER iz Novega mesta, isto podjetje pa je izdelalo tudi PZI na podlagi katerega pa se bodo izvajala dela. Za namen oddaje del smo v skladu z ZJN izvedli postopek oddaje del po postopku naročila male vrednosti. Prijavljeni so bili štirje ponudniki od katerih je bilo najcenejše podjetje BGP gradnje d.o.o. iz Gradaca.

Investicija obsega odvodnjavanje meteorne vode z južnega dela GC Zalog, ki se bo izvajalo po meteorni kanalizaciji premera DN900 do DN1200 in dolžine 270 m, z vodenjem pod železniško progo. Južno od proge bo izveden vodni zadrževalnik v obliki odprtega jarka dolžine 150 m, z zadrževalnim volumnom 1250 m3. V nadaljevanju bo zgrajen izpust v vodotok reke Krke premera DN1000, v dolžini 110 m.

Gradnja se bo začela v začetku oktobra in bo trajala predvidoma 3 mesece. Z investicijo bomo omogočili nadaljnji razvoj oz. gradnjo na južnem delu GC, na kar že čakata dva investitorja.

Investicijo v višini 318.500 € brez DDV oz. 388.500 € z DDV bo Občina Straža financirala z lastnimi sredstvi.

Počitniška delavnica - Izdelovanje nakita

12. julija 2022

Utrinki z današnje počitniške delavnice, ko smo s pomočjo ustvarjalke Darje Hrovatič izdelovali nakit prijateljstva.   Več »

90-letnica gospe Antonije Kočman