09. marec 2017

Podpisana pogodba za izgradnjo 1. faze GJI GC Zalog

PODPISANA POGODBA ZA IZGRADNJO 1. FAZE GOSPODARSKE JAVNE INFRASTRUKTURE V OBMOČJU GOSPODASKE CONE ZALOG

V sredo, 08.03.2017 je župan Občine Straža Dušan Krštinc podpisal pogodbo za izgradnjo 1. faze gospodarske javne infrastrukture v gospodarski coni Zalog z izvajalcem Pirc gradnje d.o.o. iz Ljubljane. Izvajalec, ki je bil izbran na podlagi javnega razpisa, bo pričel z deli predvidoma že v naslednjem tednu.

V sklopu gradnje 1. faze bo po projektu, ki ga je izdelal projektant ACER d.o.o. iz Novega mesta, zgrajena vzhodna vpadnica v gospodarsko cono v dolžini 760 m od lokalne ceste Zalog-Straža do obstoječih objektov v gospodarski coni. Pri tem bo zgrajena tako fekalna kot tudi padavinska kanalizacija, vodovod, kanalizacija za srednje napetostno, nizko napetostno in telekomunikacijsko omrežje, ter cestna razsvetljava.

Predvidena vrednost investicije je 838.000 €, Občina Straža pa je uspela pridobiti 380.000 € nepovratnih sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj. Investicija bo zaključena predvidoma do 30.11.2017.

Tradicionalni slovenski medeni zajtrk

17. november 2017

Tradicionalni slovenski medeni zajtrkDanašnjega vseslovenskega medenega zajtrka se je na povabilo osnovne šole udeležil tudi župan Dušan Krštinc s sodelavko. Pozdravil je osnovnošolce ter jim spregovoril o pomenu pozitivnega učinka čebel na ekosistem in pozitivnih učinskih medu na pri prehrani, zdravju in počutju.Kasneje se je pridružil tudi zajtrku otrok v ...Več »

Zahvala komandirju Milanu Leskovarju