09. marec 2017

Podpisana pogodba za izgradnjo 1. faze GJI GC Zalog

V sredo, 08.03.2017 je župan Občine Straža Dušan Krštinc podpisal pogodbo za izgradnjo 1. faze gospodarske javne infrastrukture v gospodarski coni Zalog z izvajalcem Pirc gradnje d.o.o. iz Ljubljane. Izvajalec, ki je bil izbran na podlagi javnega razpisa, bo pričel z deli predvidoma že v naslednjem tednu.

V sklopu gradnje 1. faze bo po projektu, ki ga je izdelal projektant ACER d.o.o. iz Novega mesta, zgrajena vzhodna vpadnica v gospodarsko cono v dolžini 760 m od lokalne ceste Zalog-Straža do obstoječih objektov v gospodarski coni. Pri tem bo zgrajena tako fekalna kot tudi padavinska kanalizacija, vodovod, kanalizacija za srednje napetostno, nizko napetostno in telekomunikacijsko omrežje, ter cestna razsvetljava.

Predvidena vrednost investicije je 838.000 €, Občina Straža pa je uspela pridobiti 380.000 € nepovratnih sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj. Investicija bo zaključena predvidoma do 30.11.2017.

Lokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šol

18. maj 2017

Lokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šolLokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šol   Več »

Izpolnil obljubo – postal je evropski prvak v »bench press-u«