08. november 2017

Podpisana pogodba za izgradnjo padavinske kanalizacije in ureditve površin za pešce v ulicah Stara cesta in Pod Srobotnikom

V sredo, 08.11.2017 je župan Občine Straža Dušan Krštinc z izvajalcem del Mensel d.o.o. iz Ljubljane podpisal pogodbo za izgradnjo padavinske kanalizacije in ureditev površin za pešce v ulicah Stara cesta in Pod Srobotnikom.

Sočasno z gradnjo vodovoda po projektu »Hidravlične izboljšave vodovodnega sistema na območju osrednje Dolenjske« bo v ulici Stara cesta v dolžini 400 m (od križišča z ulico Pod Srobotnikom do križišča pri vrstnih hišah) ter v ulici Pod Srobotnikom v dolžini 200 m (od križišča v centru Straže do priključka ulice Zavrtnica) izvedena rekonstrukcija navedenih odsekov cest. Poleg gradnje vodovoda bo v sklopu projekta zgrajena nova padavinska kanalizacija, s čimer bo razbremenjena obstoječa komunalna kanalizacija, obnovljena bo cestna razsvetljava, zgrajena kanalizacija optičnega omrežja ter urejena površina za pešce v niveleti cestišča. Investicijo v višini 355.000 € bo Občina Straža financirala iz lastnega proračuna.

Dela se bodo pričela predvidoma 15.11.2017 in naj bi bila zaključena bo konca marca 2018. V času gradnje bo potrebna občasna popolna zapora ceste Stara cesta oz. odseka ceste Pod Srobotnikom.

Pogodba  Pogodba1

Obnova prostorov v Domu partizana

18. januar 2018

Obnova prostorov v Domu partizana  Več »