10. decembra 2020

Poročanje 14. seja OS

1. redna seja Občinskega sveta Straža, 10.12.2020

10.12.2020 so se svetnice in svetniki občinskega sveta Občine Straža sestali na 14. redni seji, ki je tudi tokrat potekala v večnamenski dvorani Kulturnega doma v Straži. Občinski svet je bil sklepčen, saj je bilo ob odsotnosti svetnika Albina Kregarja in Tomislava Salopeka prisotnih 11 od 13. članov občinskega sveta. Na dnevnem redu je bilo tokrat osem točk. Med bolj pomembnimi sta bili tako kot že na prejšnji seji obravnava Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Straža ter Proračun Občine Straža za leto 2021 v prvi obravnavi. Z utemeljitvijo, da ni pridobljeno pozitivno mnenje Direkcije za vode RS je tako, kot že na prejšnji seji občinskega sveta tudi tokrat svetnik mag. Samo Jakljič predlagal umik iz dnevnega reda 5. točko »Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Straža – druga obravnava in sprejem«, kar je bilo z glasovanjem tudi sprejeto. Seja je v nadaljevanju potekala po tako spremenjenem dnevnem redu.

Župan je tudi tokrat občinski svet seznanil o pomembnejših nalogah in aktivnostih, ki sta jih župan in občinska uprava opravila v obdobju med obema sejama.

Na tokratni seji je bil obravnavan in sprejet proračun Občine Straža za leto 2021 v prvi obravnavi. Po široki svetniški razpravi o vsebini predloga proračuna, je župan glede na to, da gre za prvo obravnavo pozval občinske svetnike, da do druge obravnave podajo pripombe in predloge, ki se jih bo poskušalo umestiti v dopolnjen predlog proračuna za prihajajoče leto.

Občinski svet je potrdil Sklep o izdaji soglasja k zadolžitvi javnega podjetja CERO – DBK d.o.o.

V.d. direktorja Polonca Špelko Krštinc je poročala o aktivnostih pri pripravi strategije, ki potekajo s strani pripravljavca.

Seja se je zaključila s točko »Pobude in vprašanja« in tudi tokrat so bila na župana naslovljena vprašanja in pobude. Na večina njih je župan podal odgovore že na sami seji, na neodgovorjene pa bo pisno odgovoril do naslednje seje.

Glede na to, da je je bila tokratna seja zadnja redna seja v tem letu, se je župan občinskim svetnicam in svetnikom ob zaključku leta zahvalil za njihovo delo.

11. maja 2022

Četrto srečanje prostovoljcev iz Občine Straža Občina Straža je 10.05.2022, v Kulturnem domu Straža pripravila četrto srečanje prostovoljcev. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo ...Več »

05. maja 2022

Obveščamo vas, da je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) objavil nov prijavni rok v okviru izbora operacije PRIDOBIVANJE DODATNIH ZNANJ ZA MLADE NA PODROČJU KULTURNIH DEJAVNOSTI V OKVIRU JSKD   Nov prijavni rok se nanaša na: DOPOLNILNA IZOBRAŽEVANJA ZA DELO IN ZAPOSLOVANJE V KULTURI za leto 2022. JSKD nudi ...Več »