26. marca 2021

Poročilo – 16. seja

Tokratna 16. redni seji Občinskega sveta, ki se je 25.03.2021 odvijala v Kulturnem domu Straža, je potekala po sprejetem dokaj obsežnemu dnevnemu redu, ki je vseboval kar dvajset točk,

Ena izmed pomembnejših točk je bila druga obravnava Statuta Občine Straža.

Gre za pomemben dokument, ki je plod več letnih priprav in usklajevanj predvsem pripravljavca gradiva.

Občinski svet je obravnaval tudi zaključni račun proračuna Občine Straža za leto 2020 in ga tudi brez pripomb sprejel.

Sprejeto je bilo tudi poročilo o realizaciji načrta ravnanja s stvarnim premoženjem za leto 2020, pri katerem je bil občinski svet seznanjen z načrtom pridobivanja premoženja in z načrtom z razpolaganjem s premoženjem.

Po skrajšanem postopku je bil sprejet tudi Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskih taksah v Občini Straža, v katerem je bistvena sprememba predvsem, da se z novo alinejo doda, da so plačila občinske takse oproščene tudi objave osmrtnic, ki jih objavljajo izvajalci pogrebnih storitev Odlok smo dopolnili tudi v tarifnem delu z novim taksnim predmetom glede odstranitve plakatov.

S strani predstavnika podjetja ESPRI d.o.o. je bilo predstavljeno gradivo o podlagah za odmero komunalnega prispevka za obstoječo komunalno opremo za območje Občine Straža. Na pripravljeno gradivo ni bilo pripomb in tako je bil tudi Odlok o podlagah za odmero komunalnega prispevka za obstoječo komunalno opremo za območje Občine Straža na predlog Odbora za okolje, prostor, komunalo in promet sprejet po skrajšanem postopku.

Sprejeti so bili tudi letni programi športa, kulture in socialnega varstva za leto 2021 na podlagi katerih se bodo lahko pripravili razpisi.

Po novem pravilniku o enkratnem denarnem prispevku za novorojence, ki je bil soglasno sprejet se prispevek dvigne na višino 250,00 eur in za vsakega predhodnega otroka še 50,00 eur.

Občinski svet se je seznanil in tudi sprejel Letni načrt varstva pred naravnimi nesrečami ter Poslovnim planom Komunale Novo mesto za leto 2021.

Predsednica Nadzornega odbora je prisotne seznanila s poročilom o delu nadzornega odbora za leto 2019.

Komandir policijske postaje Dolenjske Toplice je pri svoji informaciji o stanju varnosti v Občini Straža posebej poudaril, da »stražani« bivamo in živimo v eni od bolj varnih občin, kar je podprto tudi z ugodnimi statističnimi podatki.

Na dnevnem redu je bila še točka Kadrovske zadeve, pri kateri je Občinski svet potrdil predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, da je letošnja prejemnica priznanja Alojzija Pirca gospa Erna Marija Gruden.

Delavnica VGC Skupaj

23. septembra 2021

V sklopu projekta VGC Skupaj je bila izpeljana delavnica s koristnimi vrtnarskimi nasveti,  ki jo je vodila gospa Suzana Plut, ki ima bogato znanje s tega področja. Vsak vrtnar ve, da so lahko odrezane vejice, pokošena trava in nagrabljeno listje zelo koristen odpadek in ker s tem poskrbimo tudi za ...Več »

Plesne delavnice - ETM 2021