03. marca 2020

Poročilo o 10. seji občinskega sveta Občine Straža

Danes se je straški občinski svet sestal na svoji 10. redni seji.

Na tej seji so svetniki obravnavali in tudi sprejeli predlagano Dopolnitev Načrta ravnanja z nepremičnim premoženjem Občine Straža za leto 2020, ki se dopolni s parcelami na področju OPPN GC Zalog, ki niso vključena v veljavni načrt za leto 2020 in za katere je bil izkazan interes za odkup.

Župan je občinski svet seznanil tudi glede aktivnosti, ki so bile do sedaj že izvedene glede izdelave Strategije občine Straža ter občinski svet seznanil, da potekajo dogovori z Razvojnim centrom Novo mesto, kot zunanjim izvajalcem za sodelovanje pri koordinaciji in vodenju pri pripravi strategije.

Na seji se je občinski svet seznanil s poročilom podjetja Komunala d.o.o. Novo mesto ki ga je podal direktor Komunale Novo mesto.

Prav tako pa je svoje končno poročilo o opravljenem nadzoru zaključnega računa za leto 2018 občinskemu svetu podala predsednica Nadzornega odbora občine Straža.

Glede na to, da se je občinski svet v preteklosti že večkrat odločal o nakupu nepremičnine na naslovu Vavta vas 45, 8351 Straža (bivši sedež podjetja Lestra), na podlagi razpisanih javnih dražb v postopku osebnega stečaja lastnice nepremičnine, vendar se nikoli ni izkazal interes za nakup nepremičnine na tem naslovu. Zato se je občinski svet na tej seji ponovno odločal glede možnosti uporabe med različnimi variantami, saj se na omenjenem naslovu nahajajo tudi prostori režijskega obrata. Občinski svet je potrdil izselitev režijskega obrata iz omenjene nepremičnine.

S strani občinske uprave ter zunanjih izvajalcev so bile podane tudi predstavitve nekaterih prihajajočih projektov in sicer : projekt Ureditev sekundarnih biotopov na območju opuščenih glinokopov Opekarne Zalog za obisk javnosti, projekt Regionalne kolesarske povezave Novo mesto – Straža, projekt Rekonstrukcija ceste proti stadionu v Vavti vasi.

Bila je sprejeta tudi odločitev občinskega sveta glede lokacije za umestitev kolesarskega poligona oz. tako imenovanega PUMP TRACKA. Občinski svetniki so se strinjali, da je najbolj primerna lokacija v bližini Osnovne šole Vavta vas.

Predstavnik Policijske postaje Dol. Toplice je podal informacijo s statističnimi podatki glede stanja varnosti v občini glede, področja prometne varnosti, kaznivih dejanj in kršenja javnega reda in miru.

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber