13. oktobra 2020

Povzetek 12. redne seje OS Občine Straža

12. redna seja Občinskega sveta Občine Straža

V torek 13. oktobra se je straški občinski svet sestal na svoji 12. redni seji, ki je s predlaganim dnevnim redom vsebovala 10 točk. Župan je uvodoma predlagal, da se dnevni red razširi z novo 11. točko »Kadrovske zadeve«. Pri razpravi o dnevnem redu se je na podlagi razprave svetnika svetniške skupine LKOS odločalo o umiku 6. točke »Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Straža – druga obravnava in sprejem« in 7. točke »Odlok o spremembah Odloka o ustanovitvi javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Osnovna šola Vavta vas – prva obravnava in sprejem, predlog za skrajšan postopek« iz dnevnega reda, kar je bilo s sedmimi glasovi ZA sprejeto.

Župan je tudi na tej seji občinskemu svetu poročal o opravljenih nalogah, ki sta jih župan in občinska uprava opravila v obdobju med obema sejama.

Pod četrto točko je občinski svet razpravljal o prostorih za namestitev režijskega obrata Občine Straža ter na podlagi Statuta in Poslovnika Občine Straža sprejel odločitev, da se ti prostori ne umestijo na območje čistilne naprave.

Na seji je bilo podano tudi Poročilo o izvrševanju proračuna Občine Straža v prvem polletju, s katerim se je seznanil občinski svet.

Na dnevnem redu tokratne seje je bila tudi točka »Statut Občine Straža«. Usklajeno gradivo je bilo predhodno obravnavano na seji Komisije za statut in poslovnik. Tako je občinski svet na predlog Komisije za statut in poslovnik Občine Straža sprejel Statut Občine Straža z dodatnima sklepoma, da se po opravljeni prvi obravnavi opravi javna razprava na način, da se predlog statuta s pozivom za podajo pripomb in predlogov za obdobje najmanj trideset dni objavi na spletni strani občine in v posebni številki glasila Stražan, v kolikor bo situacija dopuščala, pa se za obravnavo predloga skliče tudi zbor občanov. Prav tako je bil sprejet dodatni sklep, da občinska uprava do naslednje seje pripravi predlog novega Poslovnika Občinskega sveta Občine Straža.

S strani predstavnika Razvojnega centra Novega mesta so bile predstavljene aktivnosti glede priprave in izdelave Strategije Občine Straža. S strani pripravljavca je bil podan poziv občanom, da v čim večjem številu vrnejo anketo, ki je bila objavljena v zadnji številki Stražana in ki bi pripravljavcu pomagala pri pripravi dokumenta. Pripravljavcu je bila skozi razpravo podana pobuda, da se v delovno skupino pritegne strokovne ljudi iz domačega okolja.

Pod točko »Kadrovske zadeve« je predsednik Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja poročal o predlogih za priznanja Občinskega sveta Občine Straža, ki jih je Občinski svet Občine Straža soglasno potrdil in sicer Priznanje Alojzija Pirca prejmeta Jože Lukan in Edo Drobnič ter Priznanje Franca Červana se podeli devetim ustanoviteljem Rafting kluba Straža.

Prav tako je Občinski svet na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja potrdil predstavnike v Svet zavoda OŠ Vavta vas, ki so Katja Lipičnik, Marjan Irt in Robert Juran.

Tako kot na vsaki seji so bila tudi na tej seji s strani svetnic in svetnikov podane pobude in vprašanja, na katera je župan odgovoril že na sami seji oz. bo nanje podal pisne odgovore.

Obvestilo za javnost SOU OD

21. oktobra 2020

OBVESTILO ZA JAVNOST AKCIJA NADZORA NAD ODLAGANJEM KOMUNALNIH ODPADKOV NA OBMOČJU OBČINE STRAŽA Skupna občinska uprava občin Dolenjske, Medobčinski inšpektorat, v smislu osveščanja javnosti, v skladu z drugo in tretjo alinejo prvega odstavka 33. člena Zakona o inšpekcijskem nadzoru (ZIN, Uradni list RS, št. 43/2007 in 40/2014), obvešča občane in občanke Občine Straža, ...Več »

29. oktober - Svetovni dan možganske kapi