02. oktobra 2018

Pričetek gradbenih del skozi naselje Hruševec

Poletne glasbene urice

22. avgusta 2019

Pihalni orkester Krka je tudi letos med počitnicami organiziral brezplačne glasbene urice, ki se izvajajo v mladinskem domu v Rumanji vasi. Glasbe urice potekajo pod pokroviteljstvom podjetja Krka, MO Novo mesto in Občine Straža in jih obiskuje 69. otrok. Mentorja Borut Turk in Jernej Fabjan poskrbita, da se otroci na ...Več »

Sanacija pogorišča na območju bivše opekarne v Zalogu pri Straži

20. avgusta 2019

Včeraj, 19.08.2019 je krško podjetje Kostak pričelo z odvažanjem odpadkov na pogorišču nekdanje opekarne v Zalogu. Z odvozom odpadkov, ki jih je še za približno 7.500 ton se je tako pričela sanacija pogorišča pred dvema letoma pogorele podružnice družbe Ekosistemi. Župan občine Straža Dušan Krštinc je zadovoljen, da se je odvoz ...Več »

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

11. julija 2019

Vabilo - sprejem raftarjev 2019 - Banja LukaVeč »

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

11. julija 2019

Evropsko prvenstvo v raftingu 2019 – European Rafting Championship Bosnia and Herzegovina 2019 V Banja Luki, na reki Vrbas, je od 5. do 7. julija  potekalo Evropsko prvenstvo v raftingu 2019, kjer je sodeloval tudi Rafting klub Gimpex iz Straže. Nastopil je z dvema ekipama. V starostni skupini U19 so  ...Več »

Dolenjski dnevi na Krki 2019

02. julija 2019

Občina Straža je z domačih društvi že 10 leto zapored organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.   Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim. V prijetnem zavetju dreves in reke Krke so otroci ustvarjali na grafičnih delavnicah se zabavali na mavričnem toboganu in poslikavi obraza. V večernem času ...Več »

Dobrodelni spust za otroke iz projekta Botrstvo

01. julija 2019

Letošnji Dolenjski dnevi na Krki nosijo tudi dobrodelni pridih. Občina Straža in Rafting klub Gimpex Straža sta ob pričetku letnih počitnic petdesetim otrokom iz projekta Botrstvo v Sloveniji  in prostovoljcem, ki celo leto pomagajo drugim otrokom in naredijo veliko za skupnost in delujejo pod okriljem ZPM Lj.Moste Polje in v sodelovanju ...Več »

Županov sprejem za učence OŠ Vavta vas ob zaključku šolskega leta

14. junija 2019

Na Občini Straža vsako leto, ob koncu šolskega leta organiziramo sprejem za vse devetošolce. Tako je tudi danes, 14.06.19, župan Dušan Krštinc skupaj s sodelavkami v Kulturnem domu v Straži sprejel učence zadnjih razredov osnovne šole Vavta vas. Na novi življenjski poti jim je zaželel vse dobro in uspešno premagovanje ...Več »

Prostovoljka leta 2018

12. junija 2019

V ponos nam je, da imamo v občini Straža mlado dekle, ki se ponaša z nazivom "Naj prostovoljka 2018". To je Mojca Muhič, dijakinja 3. letnika Gimnazije Novo mesto, ki je bila kot prostovoljka leta izbrana med mladimi, starimi do 19. let. Njen trud in  požrtvovalno delo so prepoznali prav na Gimnaziji Novo ...Več »

Turizem in vrtec

24. maja 2019

V letošnjem šolskem letu naš vrtec prvič sodeluje s turistično zvezo Slovenije. Tema letošnjega projekta je Z igro do prvih turističnih korakov, rdeča nit pa Turistični spominek mojega kraja. V projektu so sodelovale najstarejše štiri skupine našega vrtca. To so Medvedki, Pikapolonice, Zmajčki in Ribice. Zdi se nam pomembno, da že ...Več »

Ekipa Straže osvojila prvo mesto na tekmovanju za Pokal krajevnih skupnosti

20. maja 2019

V soboto, 11.5.2019, je na kegljišču Vodnjak potekalo tekmovanje za Pokal krajevnih skupnosti, v katerem se je pomerilo 16 ekip. Tekmovanje je potekalo po sistemu medsebojnih dvobojev na izpadanje. Prvo mesto je osvojila prva ekipa Straže. Čestitke. Več »