07. decembra 2018

Prireditev ob dnevu prostovoljstva v Občini Straža

Občina Straža je 5.12.2018, v Kulturnem domu Straža pripravila prireditev v počastitev dneva prostovoljstva. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom.

Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo lahko navdihuje, obogati z novimi izkušnjami, nam da priložnost da se učimo od drugih in nam pomaga pri spoznavanju naših interesov.

Kako pomembno je prostovoljstvo pa sta poudarila tudi slavnostna govornika župan Dušan Krštinc, in predstavnica Območnega združenja rdečega križa Novo mesto gospa Lidija Plut.

V okviru te prireditve smo skupaj z Rdečim Križem podelili priznanja krvodajalcem jubilantom za 10,20,30,40.60 in 130 krat darovano kri. 130-krat je kri daroval Branko Košir.

Program je s harmoniko popestril Luka Ban učenec priznanega harmonikarja Martina Težaka.

Čistilna akcija v okolici Dularjevega mlina v Vavti vasi

30. junija 2020

Da bo Straža še bolj v ponos svojim občanom, je danes, 30.6.2020 vodstvo občine organiziralo čistilno akcijo v okolici Dularjevega mlina. Člani Prostovoljnega gasilskega društva Vavta vas, mladi raftaši Rafting kluba Gimpex Straža, Tesar d.o.o. ter zaposleni v režijskem obratu so združili moči in počistili tako brežino, kot tudi samo ...Več »

Akcija Hitrost