12. junija 2019

Prostovoljka leta 2018

V ponos nam je, da imamo v občini Straža mlado dekle, ki se ponaša z nazivom “Naj prostovoljka 2018”.

To je Mojca Muhič, dijakinja 3. letnika Gimnazije Novo mesto, ki je bila kot prostovoljka leta izbrana med mladimi, starimi do 19. let. Njen trud in  požrtvovalno delo so prepoznali prav na Gimnaziji Novo mesto, kjer so jo tudi prijavili na natečaj.

Častni pokrovitelj projekta Prostovoljec leta, ki ga pripravlja Mladinski svet Slovenije je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, ki je včeraj na Brdu pri Kranju priredil sprejem ob zaključni prireditvi.

Mojci iskreno čestitamo.

Voščilo župana Občine Straža Dušana Krštinca ob Dnevu državnosti

24. junija 2021

Voščilo župana Občine Straža Dušana Krštinca ob Dnevu državnosti   25. junija  praznujemo državljanke in državljani Slovenije Dan državnosti. Pred 30-imi leti smo Slovenke in Slovenci izkoristili zgodovinski trenutek in šli na svoje ter se odločili za samostojno in neodvisno Slovenijo. Zato vam spoštovane občanke in občani  skupaj s sodelavci občinske uprave iskreno čestitam ...Več »