24. aprila 2018

Razstava slik Srečka Kovačca

Občina Straža je v torek z otvoritvijo razstave slik domačina Srečka Kovačca pričela s spremljajočimi dogodki ob občinskem prazniku.

Srečka Kovačca je že v mladosti veselilo risanje, toda zaradi šole in kasneje zaposlitve mu ni ostalo veliko časa za slikarski hobi. V kasnejših letih je zopet dobil navdih za slikanje. Pravzaprav so mu to spodbudili žena in otroci, ki so mu za rojstni dan podarili slikarsko opremo. Sam zase pravi, da je velik ljubitelj narave zato so njegovi motivi na slikah v večini iz naravnega okolja našega kraja. Poleg slikanja z olji in akvareli na platno se ukvarja tudi z drugimi poslikavami, kot so poslikave na steklo. S tem si zapolni svoj prosti čas.

Georgij Plehanov je nekoč zapisal “Z besedo predaja človek človeku svoje misli, z umetnostjo pa ljudje drug drugemu predajajo svoja čustva.« In prav čustva, ki jih gospod Srečko goji do narave se izražajo v njegovih slikah.

Otvoritev razstave slik, ki so jo z kulturnim programom obogatili učenci Osnovne šole Vavta vas, pod mentorstvom Alenke Gazvoda je je obiskalo kar številčno občinstvo, ki so se po koncu programa z umetnikom sprehodili od slike do slike in občudovali njegove izdelke. Za piko na i pa so obiskovalci lahko okušali tudi njegova vina. Srečko ni samo dober v vihtenju čopiča po platnu temveč je tudi izvrsten vinogradnik saj njegova vina konstantno dobivajo visoka priznanja.

Razstava Kovacec1 Razstava Kovacec2 Razstava Kovacec3 Razstava Kovacec4 Razstava Kovacec5

Rekonstrukcija javne poti v Vavti vasi

02. junija 2020

Včeraj, 01.06.2020 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Darko Jakofčič, direktor podjetja IMP Gradnje d.o.o. iz Ljubljane, podpisala pogodbo o rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi. Investicija obsega rekonstrukcijo obstoječe ceste v dolžini 600 m, od križišča z regionalno cesto pri Mireni do stadiona v Vavti vasi. V ...Več »