11. septembra 2018

Rekonstrukcija ceste v naselju Hruševec

Občina Straža je danes, 11. 09.2018 na sedežu občine podpisala pogodbo za rekonstrukcijo lokalne ceste LC-295053 skozi naselje Hruševec. Javno naročilo je oddano najugodnejšemu od petih ponudnikov, podjetju Pirc gradnje d.o.o. iz Ljubljane, ki je v lanskem letu že izvedel gradnjo gospodarske infrastrukture v GC Zalog.

Projekt za izvedbo te investicije je izdelalo podjetja Acer d.o.o. iz Novega mesta.

V sklopu investicije bo v celotni dolžini trase 1.500 m zgrajen pločnik s stezo za kolesarje v širini 2,5 m. Postavljena bodo 4 avtobusna postajališča izven cestišča, urejeni bodo trije prehodi za pešce.

Na celotni dolžini trase bo izvedena cestna razsvetljava, postavljenih bo 42 svetilk. V celotni dolžini trase bo Telekom Slovenije d.d. izvedel tudi kabelsko kanalizacijo za optično omrežje.

V celotni dolžini 1.500 m bo obnovljen vodovod ter obnovljeni bodo vsi individualni vodovodni priključki. Za zagotavljanje požarne vode bo postavljenih 12 hidrantov.

V dolžini 230 m bo obnovljena fekalna kanalizacija, kar bo omogočalo priključitev 4-ih objektov na javno kanalizacijo. V dolžini 1.100 m bo zgrajena meteorna kanalizacija za potrebe odvodnjavanja cestišča.

Začetek izvajanja del je predviden v 10-ih dneh. Gradbena dela naj bi bila zaključena do konca tega leta. Spomladi 2019 se bo izvedlo še zaključno asfaltiranje cestišča v celotni širini.

Investicija bo Občino Straža stala 1.056.000 €.

V ponedeljek, 10. 09.2018 je bil v Hruševcu sestanek z lastniki tangiranih parcel po katerih bo projekt potekal z namenom seznanitve s projektom in dinamiko gradnje.

17. septembra 2019

Teden mobilnosti - Izlet z avtobusom V okviru tedna mobilnosti Občina Straža vsako leto organizira poseben dan za predšolske otroke. Tako je bilo tudi danes, 17.9.2019. Pod sloganom »Otroci spoznavamo promet« sta se skupini Medvedki in Ribice z vzgojiteljicami in dodatnim spremstvom odpravili z avtobusom v Novo mesto. Spremljali so nas ...Več »

Evropski teden mobilnosti - "Otroci spoznavamo promet" - izlet z avtobusom

17. septembra 2019