11. septembra 2018

Rekonstrukcija ceste v naselju Hruševec

Projekt za izvedbo te investicije je izdelalo podjetja Acer d.o.o. iz Novega mesta.

V sklopu investicije bo v celotni dolžini trase 1.500 m zgrajen pločnik s stezo za kolesarje v širini 2,5 m. Postavljena bodo 4 avtobusna postajališča izven cestišča, urejeni bodo trije prehodi za pešce.

Na celotni dolžini trase bo izvedena cestna razsvetljava, postavljenih bo 42 svetilk. V celotni dolžini trase bo Telekom Slovenije d.d. izvedel tudi kabelsko kanalizacijo za optično omrežje.

V celotni dolžini 1.500 m bo obnovljen vodovod ter obnovljeni bodo vsi individualni vodovodni priključki. Za zagotavljanje požarne vode bo postavljenih 12 hidrantov.

V dolžini 230 m bo obnovljena fekalna kanalizacija, kar bo omogočalo priključitev 4-ih objektov na javno kanalizacijo. V dolžini 1.100 m bo zgrajena meteorna kanalizacija za potrebe odvodnjavanja cestišča.

Začetek izvajanja del je predviden v 10-ih dneh. Gradbena dela naj bi bila zaključena do konca tega leta. Spomladi 2019 se bo izvedlo še zaključno asfaltiranje cestišča v celotni širini.

Investicija bo Občino Straža stala 1.056.000 €.

V ponedeljek, 10. 09.2018 je bil v Hruševcu sestanek z lastniki tangiranih parcel po katerih bo projekt potekal z namenom seznanitve s projektom in dinamiko gradnje.

4. pokal Straže

25. septembra 2018

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške. Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in ...Več »

Evropski teden mobilnosti 2018 v Straži