02. junija 2020

Rekonstrukcija javne poti v Vavti vasi

Včeraj, 01.06.2020 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Darko Jakofčič, direktor podjetja IMP Gradnje d.o.o. iz Ljubljane, podpisala pogodbo o rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi.

Investicija obsega rekonstrukcijo obstoječe ceste v dolžini 600 m, od križišča z regionalno cesto pri Mireni do stadiona v Vavti vasi. V sklopu investicije bo urejena površina za pešce v niveleti vozišča ter odvodnjavanje ceste, dograjena bo cestna razsvetljava, do športnega parka pa bo zgrajen tudi NN elektrovod. V celotni dolžini trase rekonstrukcije ceste ter v slepi ulici med h.š. 85 in 90 bo obnovljen vodovod, obnovljeni pa bodo tudi vsi vodovodni priključki, ki se navezujejo na obstoječi vodovod.

Na podlagi pridobljene ponudbe v postopku oddaje javnega naročila znaša ocenjena vrednost investicije 223.000 €. Občina bo izvedla investicijo z lastnimi sredstvi. Dela se bodo pričela izvajati v juniju, zaključek pa je predviden do konca leta 2020.

Ustvarjalna delavnica - Eterična olja

01. decembra 2021

Na ustvarjalni delavnici  v Dnevnem centru za vse generacije nam je Katarina Kulovec predstavila zdravilni učinek eteričnih olj, ki jih lahko uporabljamo tako v zdravstvene kot tudi v lepotne namene. Udeleženke so si lahko izdelale kopalno sol in nosni inhalator proti prehladu. Več »

Preventivne zdravstvene meritve