03. oktobra 2017

Rožnati oktober

Slovensko združenje Europa Donna Slovenija bo že tretje leto v Rožnatem oktobru, mesecu osveščanja o raku dojk, z rožnatimi pleteninami s pomočjo občin, društev, različnih organizacij in posameznikov, za en mesec ovilo drevesa v vseslovenski akciji Rožnate pletenine. Ovita drevesa bodo mimoidoče opozarjala na pomen osveščanja o raku dojk, preventivnega samopregledovanja in zdravega načina življenja.

S povezovanjem in sodelovanjem želi Europa Donna Slovenija povezati rožnate niti za zdravje preko osveščanja z ustvarjalnostjo, ki je del ROZE, programa, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje in doseči cilj: v času Rožnatega oktobra ovili vsaj eno drevo do leta 2020.

Tudi v občini Straža smo včeraj, 03. 10. 2017 ovili drevo na avtobusni postaji v rožnato pletenino, ki je nastala izpod spretnih rok gospe Stanke Rustja.

V naši občini bomo imeli v Rožnatem oktobru še en dogodek in sicer v soboto, 14. 10. 2017 na OŠ Vavta vas, kjer bomo hodili, tekli in plesali. Hoja za upanje se začne ob 10.00 uri izpred OŠ Vavta vas.

P1160619 P1160613  P1160626  P1160627

4. pokal Straže

25. septembra 2018

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške. Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in ...Več »