03. oktobra 2017

Rožnati oktober

Slovensko združenje Europa Donna Slovenija bo že tretje leto v Rožnatem oktobru, mesecu osveščanja o raku dojk, z rožnatimi pleteninami s pomočjo občin, društev, različnih organizacij in posameznikov, za en mesec ovilo drevesa v vseslovenski akciji Rožnate pletenine. Ovita drevesa bodo mimoidoče opozarjala na pomen osveščanja o raku dojk, preventivnega samopregledovanja in zdravega načina življenja.

S povezovanjem in sodelovanjem želi Europa Donna Slovenija povezati rožnate niti za zdravje preko osveščanja z ustvarjalnostjo, ki je del ROZE, programa, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje in doseči cilj: v času Rožnatega oktobra ovili vsaj eno drevo do leta 2020.

Tudi v občini Straža smo včeraj, 03. 10. 2017 ovili drevo na avtobusni postaji v rožnato pletenino, ki je nastala izpod spretnih rok gospe Stanke Rustja.

V naši občini bomo imeli v Rožnatem oktobru še en dogodek in sicer v soboto, 14. 10. 2017 na OŠ Vavta vas, kjer bomo hodili, tekli in plesali. Hoja za upanje se začne ob 10.00 uri izpred OŠ Vavta vas.

P1160619 P1160613  P1160626  P1160627

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

11. julija 2019

Vabilo - sprejem raftarjev 2019 - Banja LukaVeč »