20. avgusta 2019

Sanacija pogorišča na območju bivše opekarne v Zalogu pri Straži

Včeraj, 19.08.2019 je krško podjetje Kostak pričelo z odvažanjem odpadkov na pogorišču nekdanje opekarne v Zalogu. Z odvozom odpadkov, ki jih je še za približno 7.500 ton se je tako pričela sanacija pogorišča pred dvema letoma pogorele podružnice družbe Ekosistemi.

Župan občine Straža Dušan Krštinc je zadovoljen, da se je odvoz teh odpadkov pričel, kot sta to obljubila tako nekdanji minister za okolje in prostor Jure Leben kot tudi sedanji minister Simon Zajc.

Župan Dušan Krštinc meni, da je to le prva faza sanacije, saj bo po odvozu odpadkov in preostanka odpadkov po požaru in po preteku določenega obdobja potrebno ponovno izdelati analizo zemljine, kjer se iztekajo izcedne vode iz tega področja. Nedavne raziskave na tem področju so namreč pokazale čezmejno onesnaženost s težkimi kovinami. Tako bo v primeru onesnaženosti potrebno pristopiti k širši sanaciji okolja.

17. septembra 2019

Teden mobilnosti - Izlet z avtobusom V okviru tedna mobilnosti Občina Straža vsako leto organizira poseben dan za predšolske otroke. Tako je bilo tudi danes, 17.9.2019. Pod sloganom »Otroci spoznavamo promet« sta se skupini Medvedki in Ribice z vzgojiteljicami in dodatnim spremstvom odpravili z avtobusom v Novo mesto. Spremljali so nas ...Več »

Evropski teden mobilnosti - "Otroci spoznavamo promet" - izlet z avtobusom

17. septembra 2019