13. februarja 2020

Sestanek za odkup zemljišča za potrebe vrtca

12.02.2020 je v Kulturnem domu Straža potekal sestanek z lastniki zemljišča parc.št. 1053/5 k.o. Jurka vas za odkup zemljišča za potrebe izgradnje novega 12-oddelčnega vrtca. Pojasnili smo, da Vrtec Krkine lučke pri Osnovni šoli Vavta vas, deluje na štirih lokacijah. Ker se vsako leto soočamo z velikim številom vpisa otrok v program vrtca in so potrebe še večje kot nam to dopuščajo obstoječi prostori smo se odločili za gradnjo novega vrtca v katerem bomo združili vse oddelke. Z novim vrtcem bomo dobili zadostno število oddelkov ter tudi prostore za zaposlene (sejno sobo, kabinete..). Današnji prostori ne ustrezajo normativom in standardom, kot ga določa Pravilnik o normativih in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca zato smo bili primorani iskati ustrezno rešitev. Tudi Osnovna šola Vavta vas, se sooča s pomankanjem prostorov glede na Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole ter bi dodatne potrebne prostore koristila v sedanjem vrtcu. Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole (Uradni list RS, št. 57/07, 65/08, 99/10, 51/14, 64/15, 47/17 in 54/19)

Na sestanku jim je podjetje ACER iz Novega mesta predstavili tudi idejno rešitev izgradnje novega vrtca razložen pa je bil tudi postopek parcelacije.

Z lastniki parcele se bodo v naslednjih dveh tednih opravili tudi individualni razgovori.

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah

27. julija 2020

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah Letošnja novost Tabora Mojca, ki poteka pod okriljem DPM Mojca Novo mesto je tudi dnevno varstvo otrok. Donatorska sredsva je prispevala tudi Občina Straža. Iz tabora sporočajo še, da je ob prijavi možno vnovčiti tudi turistične bone. Več »

90-let Franca Krena