26. aprila 2018

Slavnostna seja Občine Straža

Občina Straža je v nedeljo s slavnostno sejo zaključila niz dogodkov, ki so se zvrstili ob občinskem prazniku Občine Straža. Na slavnostni seji so bila podeljena priznanja Občine Straža in županova priznanja, dogodek pa je bil obogaten z bogatim kulturnim programom Osnovne šole Vavta vas, Glasbene šole Lipičnik in Glasbene šole Emil Adamič.

Priznanje Alojzija Pirca za dosežke na področju društvenega, humanitarnega in družbeno političnega dela je prejela Rozina Kum.

Priznanje Jožeta Dularja za dosežke na kulturnem področju sta prejela Andrej Šenica in Mitja Bukovec.

Posmrtno priznanje za dosežke na športnem področju je prejel Branko Dular.

Priznanje Jožeta Kneza za dosežke na gospodarskem področju je prej Branko Vidmar.

Županova priznanja pa so prejeli:

• Društvo kmečkih žena Novo mesto za uspešno 20. letno delo,
  • Pihalni orkester Krka Novo mesto za uspešno 60. letno delo,
  • Dolenjske Lekarne za uspešno 40. letno delo in
  • Glasbena šola Lipičnik, Zavod za glasbeno izobraževanje in kulturo za uspešno 25. letno delo.

Vsem dobitnikom priznanj, ki so pripomogli k skupnemu dobremu in ki so pustili pečat prepoznavnosti v občini in izven nje še enkrat iskrene čestitke.

Brošura

Straža praznik3 Straža praznik 1 Straža praznik 5 Straža praznik

Obisk ministra za okolje

10. januarja 2019