03. junij 2016

Slovenci evropski prvaki v najmočnejši konkurenci – Evropsko prvenstvo v raftingu 2016

Mednarodna rafting zveza je organizacijo letošnjega evropskega prvenstva v raftingu zaupala skupni kandidaturi Rafting zveze Slovenije, Občine Straža in straškega Rafting kluba Gimpex. Prvenstvo, ki je potekalo od ponedeljka, 16. maja, do sobote, 21. maja, se je odvijalo na dveh lokacijah. Nastanitveni kamp ekip in prireditveni šotor je bil v športnem parku Breza v Straži, tekmovanja, discipline sprint, dvobojevanje in slalom so potekale na umetni progi v Tacnu, spust pa na reki Krki od Zagradca do Šmihela.

V kraljevski disciplini – v spustu na reki Krki od Zagradca do Šmihela so člani Rafting kluba je prvič v zgodovini kluba tudi v skupnem seštevku stopili na najvišjo stopničko in osvojili laskavi naslov evropskih prvakov v najmočnejši konkurenci. V članski posadki Slovenije 1 so veslali Jan Petkovič, Jan Avsenik, Peter Vugrinec in Marko Mihelič, rezervni član pa je bil Miha Mazovec. Drugi slovenski čoln je zasedel 18 mesto v spustu.

Slovenci osvojili 5 medalj: – v sprintu je Slovenija 1 z bobri osvojila zlato – v kategoriji do 23 let Slovenija 1 zlato, Slovenija 2 pa srebro – v dvobojevanju H2H veterani srebro, člani do 23.let Slovenija 1 zlato.

EP v raftingu 2016

Premierno predvajanje daljše reportaže o EP v raftingu na Vašem kanalu v sredo 08.junija ob 21.00 uri  –sledile ji bodo še štiri ponovitve v tekočem tednu!

Javno brezžično omrežje Wi-Fi Straža

25. september 2017

Javno brezžično omrežje Wi-Fi Straža6.9.2017  smo uspešno vzpostavili javno brezplačno brezžično omrežje Wi Fi Straža. Na omrežje se lahko priključite s prenosniki, tablicami, pametnimi telefoni in drugimi prenosnimi napravami.Z omrežjem smo pokrili športni park Breza, okolico občinske stavbe oz. prireditveni prostor za občinsko stavbo. Zaradi preprečevanja zlorab je uporaba omrežja ...Več »

Obisk delegacije veleposlaništva Republike Kitajske pri ZB za vrednote NOB Straža