25. avgusta 2017

Slovenska glasbenika v studiu Lipičnik

V Straži pa ni bil v avgustu le predsednik države, ampak tudi bivši podpredsednik Lado Leskovar in prva dama Helena Blagne. Lado se seveda rad pošali, da je bil podpredsednik, ker stanuje nadstropje pod dr. Danilom Türkom. Helena pa je znova dokazala, da je še vedno prva dama slovenske popevke. Oba sta namreč snemala svoje skladbe v studiu Glasbene produkcije Lipičnik v Dolenji Straži za tamburaški orkester Dobreč. Lado je bil in je še vedno mojster šansona. Njegov vokal je še vedno čist in brezhiben, poln izvirne interpretacije in hudomušnosti, hkrati pa ohranja vse kvalitete vokalne doktrine. V njegovem petju je čutiti širino njegove osebnosti in izkušnje svetovnega nivoja. V priredbi Gregorja Zagorca za orkester je zapel skladbi »Potraži me« in njegov največji zimzelen »Nataly«. Lada Leskovarja bomo 26. septembra lahko v živo poslušali v knjižnici Mirana Jarca v Novem mestu. Helena pa z leti samo še pridobiva v svoji profesionalnosti, saj je lahko za zgled vsem mlajšim pevkam. V njenem petju se čuti strokovnost dolgoletnega pevskega izobraževanja, piko na i pa da njeno upodabljanje lirike v petju. Človek res dobi občutek, kot bi gledal film, ko posluša njeno petje, saj besede dobesedno oživijo. Za orkester Dobreč je zapela svojo »Reci mi«.

Tamburaški orkester Dobreč je nedvomno orkester, ki ga ob poslušanju po načinu igranja uvrstiš bolj med simfonične orkestre, ker sta izvedba in repertoar na tako zelo visokem nivoju. Ni čudno, da nosijo naslov evropskih prvakov. Ob letošnji dvajseti obletnici bodo pri Janiju Lipičniku posneli dvojno studijsko zgoščenko. Tako bo na teh posnetkih slišati znana dela klasike, kot so Labodje jezero in Sevilski brivec ter nekaj krasnih del popevkarskega sveta, kjer poleg Lada in Helene v studio Lipičnik prihajajo še Oto Pestner, Nuša Derenda, Elda Viler, Severa Gjurin in Magnifiko. Vodja orkestra in dirigent je Gregor Zagorc, ki je na glasbeni akademiji v Novem sadu diplomiral smer kompozicije. Gregor vodi tudi orkester Glasbene šole Lipičnik, Big band šolskega centra Novo mesto in vokalno zasedbo Dorine iz Kočevja.

Lipičnik 1   Lipičnik 2

Redni letni zbori društev

18. februarja 2019

V soboto, 16.02.2019, so potekali redni zbori  članov Društva upokojencev, ZŠAM Straža in PGD Dolenja Straža. Na povabilo društev so se župan in članici občinske uprave udeležili posameznih zborov. Na zborih so bila predstavljena poročila za preteklo leto ter  programi dela za leto 2019.  Več »