25. avgust 2017

Slovenska glasbenika v studiu Lipičnik

V Straži pa ni bil v avgustu le predsednik države, ampak tudi bivši podpredsednik Lado Leskovar in prva dama Helena Blagne. Lado se seveda rad pošali, da je bil podpredsednik, ker stanuje nadstropje pod dr. Danilom Türkom. Helena pa je znova dokazala, da je še vedno prva dama slovenske popevke. Oba sta namreč snemala svoje skladbe v studiu Glasbene produkcije Lipičnik v Dolenji Straži za tamburaški orkester Dobreč. Lado je bil in je še vedno mojster šansona. Njegov vokal je še vedno čist in brezhiben, poln izvirne interpretacije in hudomušnosti, hkrati pa ohranja vse kvalitete vokalne doktrine. V njegovem petju je čutiti širino njegove osebnosti in izkušnje svetovnega nivoja. V priredbi Gregorja Zagorca za orkester je zapel skladbi »Potraži me« in njegov največji zimzelen »Nataly«. Lada Leskovarja bomo 26. septembra lahko v živo poslušali v knjižnici Mirana Jarca v Novem mestu. Helena pa z leti samo še pridobiva v svoji profesionalnosti, saj je lahko za zgled vsem mlajšim pevkam. V njenem petju se čuti strokovnost dolgoletnega pevskega izobraževanja, piko na i pa da njeno upodabljanje lirike v petju. Človek res dobi občutek, kot bi gledal film, ko posluša njeno petje, saj besede dobesedno oživijo. Za orkester Dobreč je zapela svojo »Reci mi«.

Tamburaški orkester Dobreč je nedvomno orkester, ki ga ob poslušanju po načinu igranja uvrstiš bolj med simfonične orkestre, ker sta izvedba in repertoar na tako zelo visokem nivoju. Ni čudno, da nosijo naslov evropskih prvakov. Ob letošnji dvajseti obletnici bodo pri Janiju Lipičniku posneli dvojno studijsko zgoščenko. Tako bo na teh posnetkih slišati znana dela klasike, kot so Labodje jezero in Sevilski brivec ter nekaj krasnih del popevkarskega sveta, kjer poleg Lada in Helene v studio Lipičnik prihajajo še Oto Pestner, Nuša Derenda, Elda Viler, Severa Gjurin in Magnifiko. Vodja orkestra in dirigent je Gregor Zagorc, ki je na glasbeni akademiji v Novem sadu diplomiral smer kompozicije. Gregor vodi tudi orkester Glasbene šole Lipičnik, Big band šolskega centra Novo mesto in vokalno zasedbo Dorine iz Kočevja.

Lipičnik 1   Lipičnik 2

Evropski teden mobilnosti 2017 - Prireditev Dan brez avtomobila

21. september 2017

Prireditev Dan brez avtomobila 2017V sklopu evropskega dneva mobilnosti, smo včeraj, 20. 09. 2017  kljub slabi vremenski napovedi uspešno izpeljali že tradicionalno prireditev Dan brez avtomobila.  Ponovno smo poskrbeli za zaporo  glavne ceste, ki je postala otroško igrišče in slikarsko platno. Otroci so se lahko v spremstvu kolesarjev članov kolesarskega društva ...Več »

Delavnica "Kako ohraniti vitalnost"

18. september 2017

Delavnica "Kako ohraniti vitalnost"V sklopu Evropskega tedna mobilnosti smo danes, 18.9.2017 organizirali delavnico z naslovom Kako ohraniti vitalnost, katero je izvedla gospa Brigita Zupančič Tisovec - Nacionalni promotor zdravja iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Na delavnici so bila z aktivnimi pristopi predstavljena z znanstvenimi dokazi podprta dejstva, ki ohranjajo človekovo ...Več »

31. straška jesen

12. september 2017

31. Straška jesenNa letošnji že enaintrideseti Straški jeseni so bile v ospredju različne obletnice, ki zaznamujejo naše osebne mejnike in mejnike v družabnem življenju. V nedeljo popoldne, 10. septembra, se je v središču Straže zbralo veliko obiskovalcev, ki so si z zanimanjem ogledali bogato in poučno povorko. Kot vsako leto ...Več »

Tekmovanje harmonikarjev 2017

12. september 2017

Harmonika je pelaV soboto, 9. septembra, je Turistično društvo Straža v okviru tradicionalne prireditve Straška jesen pripravilo že 7. tekmovanje harmonikarjev. Udeležilo se ga je 17 tekmovalcev, med njimi dve dekleti. Potekalo je pod šotorom pri gasilskem domu Vavta vas v Straži.Prireditev je vodila domačinka Andreja Kren, ki je v ...Več »

07. september 2017

90-letnica Karla Piškurja17. avgusta je visok življenjski jubilej praznoval Karel Piškur iz Straže. Poleg župana Dušana Krštinca so mu ob visokem jubileju vse lepo zaželeli tudi predstavniki društva upokojencev Straža in KORK Straža.Gospod Karel želimo vam vse lepo in še veliko zdravih let. Več »

Slovenska glasbenika v studiu Lipičnik

25. avgust 2017

Slovenska glasbenika v studiu LipičnikV Straži pa ni bil v avgustu le predsednik države, ampak tudi bivši podpredsednik Lado Leskovar in prva dama Helena Blagne. Lado se seveda rad pošali, da je bil podpredsednik, ker stanuje nadstropje pod dr. Danilom Türkom. Helena pa je znova dokazala, da je še vedno ...Več »

90-letnica Karla Piškurja

23. avgust 2017

90-letnica Karla Piškurja 17. avgusta je visok življenjski jubilej praznoval Karel Piškur iz Straže. Poleg župana Dušana Krštinca so mu ob visokem jubileju vse lepo zaželeli tudi predstavniki Društva upokojencev Straža in KORK Straža.Gospod Karel želimo vam vse lepo in še veliko zdravih let.Več »

Poletne glasbene urice

23. avgust 2017

Poletne glasbene urice Pihalni orkester Krka je v letošnjem letu že šestič zapored s podporo Občine Straža organiziral Poletne glasbene urice za otroke, ki so se odvijale v Mladinskem domu v Rumanji vasi. Pogoj, da se otroci delavnice lahko udeležijo je, da so zaključili vsaj prvi razred glasbene šole.Tudi v ...Več »

POSTAVITEV AVTOMATSKEGA ZUNANJEGA DEFIBRILATORJA-AED

14. avgust 2017

S strani Ministrstva za zdravje smo prejeli  sklep o sofinanciranje nakupa avtomatskega zunanjega defibrilatorja – AED z zunanjo omarico. Defibrilator se bo namestil na Mladinski dom Drganja sela. Vrednost sofinanciranja, nakupa in postavitve defibrilatorja, znaša 1.750 EUR.Več »

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti.

08. avgust 2017

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti. V vrtec Krkine lučke pri OŠ Vavta vas je bilo z letošnjim vpisom vpisanih več otrok, kot so trenutne kapacitete vrtca in dislocirane enote v Straži. Zaradi tega je župan Dušan Krštinc podal predlog, da se uredi še dodaten prostor v vrtcu ...Več »