21. septembra 2018

Sprehod za spomin

Ob mednarodnem dnevu Alzheimerjeve bolezni je župan Dušan Krštinc sprejel pohodnike, ki so se udeležili »Sprehoda za spomin«, ki je potekal pod okriljem društva Spominčice Dolenjske in Krajevne organizacije Rdečega križa Straža. Pohodniki so se sprehodili od cerkve v Vavti vasi do občine v Straži, kjer jih je nagovoril župan.

Kurenti v Straži

21. februarja 2020

Turistično društvo Straža že vrsto letu sodeluje s ptujskimi kurenti. Vsako leto obiščejo dolenjske občine in kljub temu, da je vreme za ta letni čas zelo toplo, pa že zaradi običaja lahko rečemo, da so s plesom odganjali zimo. Številne obiskovalce predvsem pa otroke so navdušili s svojimi oblačili, plesom ...Več »

Otvoritev razstave ob 20 letnici sklada za pomoč ljudem v stiski