11. julija 2019

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

Vabilo – sprejem raftarjev 2019 – Banja Luka

Podpis pogodbe za izgradnjo druge faze Centra za ravnanje z odpadki Dolenjske

20. aprila 2021

Župani desetih dolenjskih in belokranjskih občin, predsednik uprave SID banke ter direktorji podjetij CERO-DBK, CEROD in CGP so včeraj, 19.04.2021 v prostorih Razvojnega centra Novo mesto podpisali pogodbo o gradnji in financiranju objekta za mehansko in biološko obdelavo komunalnih odpadkov - izgradnjo druge faze Centra za ravnanje z odpadki Dolenjske. Izvajalec ...Več »

03. aprila 2021

Več »

Poročilo - 16. seja

26. marca 2021

Tokratna 16. redni seji Občinskega sveta, ki se je 25.03.2021 odvijala v Kulturnem domu Straža, je potekala po sprejetem dokaj obsežnemu dnevnemu redu, ki je vseboval kar dvajset točk, Ena izmed pomembnejših točk je bila druga obravnava Statuta Občine Straža. Gre za pomemben dokument, ki je plod več letnih priprav in usklajevanj ...Več »

Konec nevarnih skal s Straškega hriba

09. marca 2021

Danes sta župan občine Dušan Krštinc in direktor podjetja Apus Tadej Jeršič podpisala pogodbo o izdelavi projektne dokumentacije za izvedbo zaščite pred padajočim kamenjem, ki s pobočja Straškega hriba že več let resno ogroža ljudi in objekte v naselju Straža in Dolenja Straža. Krušenje skal, drsenje in kotaljenje skal v dolino ...Več »

Obisk ministra in državne sekretarke

03. marca 2021

Ob robu današnje predaje gradbenega lesa Združenja SLOles, ko je  iz Straže na pot proti Hrvaški krenilo devet tovornjakov za popotresno obnovo hrvaške Petrinje, se je župan Občine Straža Dušan Krštinc sešel z ministrom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Jožetom Podgorškom ter državno sekretarko na ministrstvu za gospodarski razvoj in ...Več »

Poročilo - 15. seja OS

22. januarja 2021

15. seja občinskega sveta Občine Straža je potekala 21.01.2021 v večnamenski dvorani Kulturnega doma v Straži. Tokrat je bilo prisotnih 11 od 13. članov občinskega sveta, opravičeno odsotna sta bila Simona Franko in Damjan Jerman. Dnevni red tokratne seje je vseboval poleg proračuna občine Straža za leto 2021 v drugi obravnavi ...Več »

Nov defibrilator na Drganjih selih

11. januarja 2021

Ob prisotnosti župana Dušana Krštinca, poveljnika CZ Straža Martina Krštinca in dr. Francija Koklja je bil na Drganjih selih na naslovu Drganja sela 49a postavljen in dan v uporabo v javno mrežo defibrilatorjev, nov aparat, ki ga je z lastnimi sredstvi nabavil Mitja Salopek Strehca d.o.o.. Več »

Z donatorskimi sredstvi polepšali praznike

29. decembra 2020

Da bodo prazniki in prehod v novo leto lepši in prijaznejši, smo s  pomočjo donatorskih sredstev podjetja Eventus iz Novega mesta skupaj s predstavniki Civilne zaščite Občine Straža, razdelili pakete z življenjskimi potrebščinami socialno ogroženim družinam z otroki in posameznikom iz naše občine.   Več »

Voščilo 2021

24. decembra 2020