11. julija 2019

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

Evropsko prvenstvo v raftingu 2019 – European Rafting Championship Bosnia and Herzegovina 2019

V Banja Luki, na reki Vrbas, je od 5. do 7. julija  potekalo Evropsko prvenstvo v raftingu 2019, kjer je sodeloval tudi Rafting klub Gimpex iz Straže. Nastopil je z dvema ekipama. V starostni skupini U19 so  nastopili: Nejc Hönigman, Matija Krštinc, Luka Palčič, Jan Perme, Aljaž Potisek in Matej Sabljak –  kapetan. V U23 pa so nastopili: Denis Dragovič, Nejc Hönigman, Miha Mazovec, Luka Palčič,  Matej Sabljak, Jan Avsenik – kapetan in rezerva Jan Perme.

Ekipi sta dosegli naslednje rezultate:

Sprint U19

Skupna razvrstitev U23:

2. Slovenija 2
    3. Rusija

Ekipi sta skupno osvojili kar 6 zlatih medalj, srebrno in bronasto medaljo v posamičnih disciplinah, ter skupni naslov evropskih prvakov.

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber