04. oktobra 2019

Srečanje prostovoljcev Občine Straža

Občina Straža je včeraj izvedla srečanje prostovoljcev, ki se je odvilo v mladinskem domu v Praprečah. Povabljena so bila društva (Karitas. Rdeči križ, PGD Vavta vas, PGD Dolenja Straža, Krožek rdečega Križa OŠ Vavta vas, Društvo upokojencev Straža, ki izvaja projekt starejši za starejše, DPM Mojca, Zveza prijateljev mladine Mojca Ferkolj, gospa Anita Ogulin, bolničarji, prvi posredovalci in krvodajalci, skratka vsi, ki delujejo humanitarno na območju Občine Straža in svoj prosti čas namenijo sočloveku.

Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo lahko navdihuje, obogati z novimi izkušnjami, nam da priložnost da se učimo od drugih in nam pomaga pri spoznavanju naših interesov.

Kako pomembno je prostovoljstvo so poudarili tudi slavnostni govorniki župan Dušan Krštinc, predsednica Območnega združenja rdečega križa Novo mesto gospa Vesna Dular in predsednik PGD Dolenja Straža tovariš Izidor Resman.

V okviru te prireditve smo skupaj z Rdečim Križem podelili priznanja krvodajalcem jubilantom za 10.,20.,30.,40.,.50.,70. in 100 krat darovano kri, ki jo je daroval Kočjaž Leopold. Članice KORK Straža so prejele Bronasti zanka RK Slovenije. Visoko priznanje Zlati znak RK Slovenije pa je bil podeljen Mariji Zupančič.

Program sta popestrila učenca glasbene šole Emil Adamič, Lovro Potočar, in Naja Štukelj ter učenci OŠ Vavta vas, ki so prikazali postopek oživljanja.

Hvala vsem prostovoljcem, ki svoj čas namenite za pomoč drugim.

Zapisala: Andreja Kren

Novoletna okrasitev v občini Straža

05. decembra 2019

V veselem mesecu decembru nas obiščejo kar trije dobri možje. Da bodo lažje našli pot do naših domov, bomo tudi v naši občini 05.12., na Miklavžev večer, prižgali tudi novoletne lučke. Novoletne lučke nam bodo z igro veselih barv in svetlobe pričarale še bolj čaroben mesec.Več »