Srečanje starejših občanov

Včeraj, 26.03.2019 smo ponovno v sodelovanju z Društvom upokojencev Straža, Rdečim križem Straža in Karitasom Vavta vas organizirali srečanje starejših občanov. Tokrat so nas gostili v Praprečah v mladinskem domu. Glede na to, da je mesec marec posvečen praznovanju žena, mučenikov ter mater, je bilo tudi tokratno srečanje v znamenju teh dogodkov. Namen tokratnega srečanja je bil predvsem medgeneracijsko druženje, zato so dogodek s svojim programom popestrili naši najmlajši iz vrtca Krkine lučke ter OŠ Vavta vas. Otroci so se družili s starejšimi tudi kasneje ob igranju družabnih iger. Spoznali smo se tudi s prekmursko kulinariko in gospa Suzana Plut nas je naučila pripraviti langaše. Ob zvokih harmonike Blaža Hutevca je bilo poskrbljeno za dobro voljo in ples. Zelo pa so se potrudile gospodinje naselij Potok -Prapreče, ki so poskrbele za obložene mize sladkih dobrot.

Voščilo župana ob občinskem prazniku

19. aprila 2019

Drage občanke, cenjeni občani, v teh dneh si bo občina Straža nadela slavnostno obleko, saj 22. aprila praznuje. Ob občinskem prazniku si želim, da bi tudi v bodoče skupaj ustvarjali našo občino. Praznik občine nam daje veliko priložnosti za krepitev medsebojnega sodelovanja in povezovanja. Je priložnost, ko se župan lahko zahvali vsem občanom ...Več »

Otvoritev rekonstruirane ceste skozi Hruševec