27. marca 2019

Srečanje starejših občanov

Včeraj, 26.03.2019 smo ponovno v sodelovanju z Društvom upokojencev Straža, Rdečim križem Straža in Karitasom Vavta vas organizirali srečanje starejših občanov. Tokrat so nas gostili v Praprečah v mladinskem domu. Glede na to, da je mesec marec posvečen praznovanju žena, mučenikov ter mater, je bilo tudi tokratno srečanje v znamenju teh dogodkov. Namen tokratnega srečanja je bil predvsem medgeneracijsko druženje, zato so dogodek s svojim programom popestrili naši najmlajši iz vrtca Krkine lučke ter OŠ Vavta vas. Otroci so se družili s starejšimi tudi kasneje ob igranju družabnih iger. Spoznali smo se tudi s prekmursko kulinariko in gospa Suzana Plut nas je naučila pripraviti langaše. Ob zvokih harmonike Blaža Hutevca je bilo poskrbljeno za dobro voljo in ples. Zelo pa so se potrudile gospodinje naselij Potok -Prapreče, ki so poskrbele za obložene mize sladkih dobrot.

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber