27. marca 2019

Srečanje starejših občanov

Včeraj, 26.03.2019 smo ponovno v sodelovanju z Društvom upokojencev Straža, Rdečim križem Straža in Karitasom Vavta vas organizirali srečanje starejših občanov. Tokrat so nas gostili v Praprečah v mladinskem domu. Glede na to, da je mesec marec posvečen praznovanju žena, mučenikov ter mater, je bilo tudi tokratno srečanje v znamenju teh dogodkov. Namen tokratnega srečanja je bil predvsem medgeneracijsko druženje, zato so dogodek s svojim programom popestrili naši najmlajši iz vrtca Krkine lučke ter OŠ Vavta vas. Otroci so se družili s starejšimi tudi kasneje ob igranju družabnih iger. Spoznali smo se tudi s prekmursko kulinariko in gospa Suzana Plut nas je naučila pripraviti langaše. Ob zvokih harmonike Blaža Hutevca je bilo poskrbljeno za dobro voljo in ples. Zelo pa so se potrudile gospodinje naselij Potok -Prapreče, ki so poskrbele za obložene mize sladkih dobrot.

Občina Straža ob Tednu otroka

14. oktobra 2019

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše. Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah. Župan in ...Več »

Obisk predsednika Balinarske zveze Slovenije