27. marca 2019

Srečanje starejših občanov

Včeraj, 26.03.2019 smo ponovno v sodelovanju z Društvom upokojencev Straža, Rdečim križem Straža in Karitasom Vavta vas organizirali srečanje starejših občanov. Tokrat so nas gostili v Praprečah v mladinskem domu. Glede na to, da je mesec marec posvečen praznovanju žena, mučenikov ter mater, je bilo tudi tokratno srečanje v znamenju teh dogodkov. Namen tokratnega srečanja je bil predvsem medgeneracijsko druženje, zato so dogodek s svojim programom popestrili naši najmlajši iz vrtca Krkine lučke ter OŠ Vavta vas. Otroci so se družili s starejšimi tudi kasneje ob igranju družabnih iger. Spoznali smo se tudi s prekmursko kulinariko in gospa Suzana Plut nas je naučila pripraviti langaše. Ob zvokih harmonike Blaža Hutevca je bilo poskrbljeno za dobro voljo in ples. Zelo pa so se potrudile gospodinje naselij Potok -Prapreče, ki so poskrbele za obložene mize sladkih dobrot.

Županov sprejem za učence OŠ Vavta vas ob zaključku šolskega leta

14. junija 2019

Na Občini Straža vsako leto, ob koncu šolskega leta organiziramo sprejem za vse devetošolce. Tako je tudi danes, 14.06.19, župan Dušan Krštinc skupaj s sodelavkami v Kulturnem domu v Straži sprejel učence zadnjih razredov osnovne šole Vavta vas. Na novi življenjski poti jim je zaželel vse dobro in uspešno premagovanje ...Več »

Prostovoljka leta 2018