18. decembra 2019

Srečanje starejših občanov občine Straža

Včeraj, 17.12.2019 smo še zadnjič v tem letu uspešno izpeljali srečanje za naše starejše občane. Tokrat smo imeli dogodek v telovadnici Doma partizana v Vavti vasi. Zanimivo je bilo videti obraze naših gostov, ko so stopili v dvorano, saj je marsikdo bil v njej tokrat prvič odkar smo jo prenovili in jo je imel v spominu še iz časov, ko so v tej dvorani telovadili kot otroci.

Kot se za zaključek leta spodobi, smo pripravili praznični program, ki so ga popestrile Novomeške mažorete, učenca glasbene šole Emil Adamič ter latino plesna skupina Latino show za dijakinje. Za ples in dobro voljo pa je poskrbel s svojo frajtonarco “vavtovčan” Mitja Bukovec. Prisotne so nagovorili župan Dušan Krštinc ter vse tri predsednice sodelujočih društev, ga. Rozina Kum, ga. Danijela Barbič in ga. Andreja Radešček.

Tudi tokrat smo sledili našemu cilju, da so vsa naša srečanja tudi poučna, zato smo tokrat poskrbeli za kuharsko delavnico, na kateri smo se naučili pripraviti odlično sladico, ki bo lahko popestrila praznično večerjo.

Sladico je za nas pripravljal v živo naš gost večera; Masterchef Slovenije 2019 Anže Kuplenik. Anže nas je presenetil s svojim kuharskih znanjem, predvsem pa s svojo preprostostjo in srčnostjo.

Prostovoljke Župnijskega Karitasa Vavta vas so vse prisotne obdarile z ročno izdelanimi darili.

Ob zaključku leta in ob prihajajočem novem letu smo si izmenjali še lepe želje ter drug drugemu zaželeli predvsem zdravja in sreče.

Glede na odziv in udeležbo starejših občanov, bomo s podobnimi srečanji nadaljevali tudi v prihajajočem letu. O bolj natančnem urniku in programu bomo vsakokrat obveščali z vabili in plakati.

Poročilo - 15. seja OS

22. januarja 2021

15. seja občinskega sveta Občine Straža je potekala 21.01.2021 v večnamenski dvorani Kulturnega doma v Straži. Tokrat je bilo prisotnih 11 od 13. članov občinskega sveta, opravičeno odsotna sta bila Simona Franko in Damjan Jerman. Dnevni red tokratne seje je vseboval poleg proračuna občine Straža za leto 2021 v drugi obravnavi ...Več »

Nov defibrilator na Drganjih selih