07. februarja 2020

Srečanje starejših občanov v Rumanji vasi

Srečanje za starejše občane, ki smo ga imeli včeraj, 06.02.2020 v prostorih Mladinskega doma v Rumanji vasi je tokrat potekalo v znamenju igranja družabne igre “Tombola “.

Uvodoma so nas z glasbo pozdravili člani veteranske sekcije godbe Straža, Orkestraža, ki so s svojim nastopom navdušili vse prisotne.

Takoj za tem pa smo navzočim razdelili tombolske lističe ter pričeli z igro. Da je bila napetost večja, je med prekinitvami žreba številk za ples in dobro razpoloženje s harmoniko poskrbel Mitja Bukovec.

Navdušenje prisotnih je bilo veliko, budno so spremljali vsak svoj listič ter sledili žrebu številk. Na koncu smo tako lahko poleg ostali tolažilnih nagrad zmagoslavno podelili tudi dve nagradi za “tombolo”.

Razšli smo se dobre volje in z obljubo, da tudi take oblike druženja še kdaj ponovimo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam prispevali nagrade, da smo igro lahko izpeljali ter prijaznim “rumenškim” gospodinjam, ki so poskrbele za kulinarične užitke.

Avtobusna linija na relaciji Straža-Podgora-Prečna - Novo mesto

04. marca 2020

Avtobusna linija prevoznika Arriva Dolenjska in Primorska, ki je bila vzpostavljena v lanskem letu  na relaciji Straža-Podgora-Prečna-Novo mesto je tudi v letošnjem letu še vedno aktualna in avtobus vozi po naslednjem voznem redu: Več »

Poročilo o 10. seji občinskega sveta Občine Straža