07. februarja 2020

Srečanje starejših občanov v Rumanji vasi

Srečanje za starejše občane, ki smo ga imeli včeraj, 06.02.2020 v prostorih Mladinskega doma v Rumanji vasi je tokrat potekalo v znamenju igranja družabne igre “Tombola “.

Uvodoma so nas z glasbo pozdravili člani veteranske sekcije godbe Straža, Orkestraža, ki so s svojim nastopom navdušili vse prisotne.

Takoj za tem pa smo navzočim razdelili tombolske lističe ter pričeli z igro. Da je bila napetost večja, je med prekinitvami žreba številk za ples in dobro razpoloženje s harmoniko poskrbel Mitja Bukovec.

Navdušenje prisotnih je bilo veliko, budno so spremljali vsak svoj listič ter sledili žrebu številk. Na koncu smo tako lahko poleg ostali tolažilnih nagrad zmagoslavno podelili tudi dve nagradi za “tombolo”.

Razšli smo se dobre volje in z obljubo, da tudi take oblike druženja še kdaj ponovimo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam prispevali nagrade, da smo igro lahko izpeljali ter prijaznim “rumenškim” gospodinjam, ki so poskrbele za kulinarične užitke.

Pridružitev občin Mirna in Mokronog Trebelno k skupni občinski upravi

06. maja 2020

Občinske svetnice in svetniki občine Straža so na korespondenčni seji sprejeli predlog Odloka o ustanovitvi Skupne občinske uprave občin Dolenjske, ki omogoča pridružitev občin Mirna in Mokronog -Trebelno k skupni občinski upravi, ki sta izrazili namero po sodelovanju. Skupna občinska uprava občin Dolenjske tako združuje Mestno občino Novo mesto, Občino Straža, Občino Trebnje, ...Več »

30. aprila 2020