04. aprila 2019

Straška salamiada 2019

TURNIR V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO ZA POKAL BREZE 20.01.2020

23. januarja 2020

Strelska sekcija ŠRD Breza je 20. januarja 2020 organizirala in uspešno izpeljala Turnir v streljanju z zračno puško. Turnir je bil odprtega tipa. Potekal na strelišču telovadnice TVD Partizan v Vavti vasi. Udeležba je bila izvrstna, sodelovalo je namreč 24 strelcev, 19 moških in 5 žensk. Na turnirju je sodelovalo ...Več »

Krvodajalska akcija občinskih uprav

22. januarja 2020

Krvodajalske akcije občinskih uprav se je na povabilo OZ RKS Novo mesto udeležil tudi naš župan Dušan Krštinc. To humanitarno gesto so podprli ter darovali kri tudi nekateri občinski svetniki občine Straža. Darovanje krvi je dejanje, ki je neprecenljivo, saj s tem lahko rešimo marsikatero življenje.   Več »

Obisk župana pri gospe Ernestini Kavšček

14. januarja 2020

Danes, 14.01.2020 je župan Dušan Krštinc skupaj s sodelavko in predstavnico Rdečega križa obiskal gospo Ernestino Kavšček, ki je v nedeljo dopolnila zavidljivih 95 let. Skupaj s hčerko jih  je sprejela  nasmejana, zelo vitalna in bistra gospa, ki bi ji človek njena leta zelo težko pripisal. Gospa se je obiska razveselila ter veselo sprejela ...Več »

Obnovitveni tečaj za Prve posredovalce

13. januarja 2020

V soboto, 11.01.2020, so se članice in člani obeh prostovoljnih gasilskih društev v Gasilskem dom v Dolenji Straži pod usposobljenim strokovnim vodstvom ekipe Zdravstvenega doma Novo mesto izvedli obnovitveni tečaj za prve posredovalce. Obnovili so že osvojeno znanje v nudenju prve pomoči in tehnik oživljanja. Na koncu tečaja so vsi uspešno ...Več »

40. obletnica Doma starejših občanov Novo mesto

10. januarja 2020

Na povabilo Doma starejših občanov Novo mesto se je župan Dušan Krštinc udeležil slavnostne prireditve ob praznovanju njihove 40. obletnice. Več »

DOBRODELNA PREDNOVOLETNA PRIREDITEV VRTCA KRKINE LUČKE

24. decembra 2019

Dne, 17. 12. , kar dvakrat in 18. 12. 2019 so strokovne delavke vrtca Krkine lučke v Kulturnem domu v Straži uprizorile glasbeno – gledališko predstavo Miška želi prijatelja, avtorice Nine Mav Hrovat. Predstava je bila kar trikrat zelo lepo obiskana. Predstavo si je ogledal tudi župan občine Dušan Krštinc, ...Več »

OBISK DEDKA MRAZA

24. decembra 2019

V občini vsako leto poskrbimo, da naše najmlajše obdari Dedek Mraz. Tako je bilo tudi letos. Z Društvom prijateljev mladine »Mojca« smo v soboto 21. decembra v Kulturnem domu pripravili nepozabno doživetje za naše najmlajše, ki so se srečali z pravljičnim možem. V letošnjem letu smo poskrbeli za obdaritev 267 ...Več »

Voščilo

23. decembra 2019

V srebrnem ivju bakle plapolajo, božični sel prinaša sporočilo, da že minevajo najhujši časi, da se bo vse na bolje obrnilo. Dobrota bo premagala sovraštvo, ljubezen v srcih bo pregnala mraz, zato praznujmo v miru, sestre, bratje, zaupajmo v srečnejši novi čas. (Svetlana Makarovič)   Vesele in blagoslovljene božične praznike, V novem letu pa vse dobro, zdravja, sreče, miru … Vam iskreno ...Več »

NOVOLETNI PLES IN POSEBEN OBISK V VRTCU

23. decembra 2019

Danes, 20.12.2019, smo na vseh lokacijah organizirali posebno urico za vse skupne. Imeli smo prednovoletni ples. Uuuuhhh, kako je bilo zabavno in poskočno. Bleščale so se oblekice in srajčke. Imeli smo se zelo lepo. Na predlog otrok pa smo danes okrasili še smrečico pred vhodom vrtca. Obenem nam je bilo pa tudi ...Več »

Luč miru iz Betlehema

20. decembra 2019

Župana Občine Straža Dušana Krštinca so včeraj, 19.12.2019, prvič obiskali skavti. Prinesli so mu luč miru iz Betlehema. Prebrali so mu letošnjo poslanico, ki ima naslov Ne boj se goreti. Več »