07. marca 2018

Svečana podelitev priznanj in nagrad poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije

Na včerajšnji prireditvi  ob svetovnem Dnevu Civilne zaščite Dolenjske regije, ki je potekla v Kulturnem centru Primoža Trubarja v Šentjerneju,  so podelili priznanja vsem  zaslužnim, ki s svojim nesebičnim in prostovoljnim delom skrbijo  za varstvo državljank in državljanov Republike Slovenije ob naravnih in drugih nesrečah.

Bronaste znake so si za enkratno dejanje pri pomoči ob velikem požaru v podjetju Ekosistemi v Zalogu pri Straži prislužili tudi: Občine Straža, PGD Vavta vas in PGD Dolenja Straža,  GZ Trebnje, GZ Šentjernej,  PU Novo mesto, GRC Novo mesto ter občinska gasilska poveljstva iz občin Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Šmarješke Toplice, Novo mesto, Žužemberk in Škocjan.

Zbrane je nagovoril tudi župan Občine Straža Dušan Krštinc, ki se je v svojem nagovoru  še posebej zahvalil prejemnikom priznanj za ves trud in požrtvovalnost ob velikem požaru v podjetju Ekosistemi.

Šentjernej CZ CZ Šentjernej CZ Šentjernej 1

Ekipa Straže osvojila prvo mesto na tekmovanju za Pokal krajevnih skupnosti

20. maja 2019

V soboto, 11.5.2019, je na kegljišču Vodnjak potekalo tekmovanje za Pokal krajevnih skupnosti, v katerem se je pomerilo 16 ekip. Tekmovanje je potekalo po sistemu medsebojnih dvobojev na izpadanje. Prvo mesto je osvojila prva ekipa Straže. Čestitke. Več »