07. marca 2018

Svečana podelitev priznanj in nagrad poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije

Na včerajšnji prireditvi  ob svetovnem Dnevu Civilne zaščite Dolenjske regije, ki je potekla v Kulturnem centru Primoža Trubarja v Šentjerneju,  so podelili priznanja vsem  zaslužnim, ki s svojim nesebičnim in prostovoljnim delom skrbijo  za varstvo državljank in državljanov Republike Slovenije ob naravnih in drugih nesrečah.

Bronaste znake so si za enkratno dejanje pri pomoči ob velikem požaru v podjetju Ekosistemi v Zalogu pri Straži prislužili tudi: Občine Straža, PGD Vavta vas in PGD Dolenja Straža,  GZ Trebnje, GZ Šentjernej,  PU Novo mesto, GRC Novo mesto ter občinska gasilska poveljstva iz občin Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Šmarješke Toplice, Novo mesto, Žužemberk in Škocjan.

Zbrane je nagovoril tudi župan Občine Straža Dušan Krštinc, ki se je v svojem nagovoru  še posebej zahvalil prejemnikom priznanj za ves trud in požrtvovalnost ob velikem požaru v podjetju Ekosistemi.

Šentjernej CZ CZ Šentjernej CZ Šentjernej 1

Bronasti zaključek slovenske reprezentance

12. novembra 2018

Po razočaranju v slalomu, ko se Slovenci niso znašli na izjemno zahtevni progi in osvojenem 6. mestu, smo danes gledali izjemno razburljivo tekmo v spustu. Razen Čehov, ki so si z včerajšnjo zmago praktično že zagotovili naslov svetovnih prvakov, so v boju za preostala mesta na stopničkah bile reprezentance Brazilije, Argentine, ...Več »