24. maja 2019

Turizem in vrtec

V letošnjem šolskem letu naš vrtec prvič sodeluje s turistično zvezo Slovenije. Tema letošnjega projekta je Z igro do prvih turističnih korakov, rdeča nit pa Turistični spominek mojega kraja. V projektu so sodelovale najstarejše štiri skupine našega vrtca. To so Medvedki, Pikapolonice, Zmajčki in Ribice.

Zdi se nam pomembno, da že v vrtcu otroci spoznavajo naš kraj. Veseli smo, da imamo ob takih projektih vseskozi ob strani občino Straža, ki nam je tudi tukaj prišla naproti s knjigo o Straži, brošurami, zastavo,…

V okviru projekta smo izvedli opazovalne sprehode po Straži, si ogledali različne znamenitosti kraja, kot je lesen most, mlin na Krki, vzletišče Peter, cerkve, občino,… Otroci so v vrtec prinašali stare razglednice, slike in različne stvari na temo o kraju. V projekt smo vključili tudi stare starše in skupaj z njimi odšli do vzletišča Peter in cerkve v straži. Otroci so spoznali tudi straško pogačo, ki smo jo spekli v vrtcu.

Pripravljali smo razstavo na temo Straža in v ta namen so nastale krasne risbe, makete, skulpture, posladkali smo se tudi s straško pogačo,… Vse to si še vedno lahko ogledate na razstavi, ki smo jo slavnostno odprli 22.5.2019 in bo na ogled še ves mesec junij v avli Kulturnega doma v Straži. Na razstavi nam je nekaj besed namenil tudi župan občine Straža Dušan Kštinc.

Otroci so preko projekta raziskovali domači kraj, pridobili nova znanja o kraju. Menimo, da smo dosegli veliko, otroci vedo kje živijo, se o kraju pogovarjajo, s krajem živijo. Želimo si, da bi v prihodnjem letu s projektom nadaljevali in bi nas morda pripeljal tudi do razširitve in promocije turizma v Straži, za kar si prizadeva tudi občina Straža in pa morda tudi do turističnega spominska našega kraja.

Hvala vsem, ki ste pripomogli k projektu, tako občini Straža, županu za podporo, staršem za različne prispevke, seveda strokovnim delavkam vrtca in našim otrokom.

Sabina Krštinc

Občina Straža ob Tednu otroka

14. oktobra 2019

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše. Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah. Župan in ...Več »