11. septembra 2019

Turnir v balinanju za pokal Straška jesen 2019

V organizaciji Društva upokojencev Straža se je 5.9. v Športnem parku Breza odvil balinarski turnir za pokal STRAŠKA JESEN 2019 za ženske ekipe. Sodelovalo je osem ekip iz društev upokojencev Straža, Prečna, Drska, Šentjernej, Sodražica, Mali Slatnik, Gaberje in Brusnice.  Pokal za 1. mesto je osvojila ekipa Drska, 2. mesto Prečna in 3. mesto Straža. Društvo upokojencev iz Gaberja pa je imelo najboljšo tekmovalko v bližanju.  Pokale je podelil župan Občine Straža Dušan Krštinc.

Iz sobote 7.9. zaradi deževnega dne preložen turnir za moške ekipe se je odvil 10.9. Sodelovalo je 11 ekip – Straža I, Straža II, Prečna, Drska, Brusnice, Mali Slatnik, ŠD Poljane, Šentjernej, ŠD Velika Štanga, Semič, ŠRD Breza. Ekipa DU Straža I je osvojila pokal za 1. mesto, 2. mesto Drska in 3. mesto ŠD Poljane. najboljši v bližanju je bil Kump Jože, najboljši v bližanju pa Blatnik Andrej oba iz ekipe Drska.

Turnir je bil organizacijsko dobro pripravljen in izpeljan, zato hvala tehnični ekipi dobro opravljeno delo.

Rozina Kum

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah

27. julija 2020

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah Letošnja novost Tabora Mojca, ki poteka pod okriljem DPM Mojca Novo mesto je tudi dnevno varstvo otrok. Donatorska sredsva je prispevala tudi Občina Straža. Iz tabora sporočajo še, da je ob prijavi možno vnovčiti tudi turistične bone. Več »