13. novembra 2017

Ureditev ceste v centru Straže in izgradnja padavinske kanalizacije in ureditve površin za pešce v ulicah Stara cesta in Pod Srobotnikom

Ta teden je podjetje Teleg-M d.o.o. iz Ljubljane pričelo z izvajanjem dela po projektu » Ureditev lokalne ceste in parkirnih površin v centru Straže«. V sklopu projekta bo v dolžini 200 metrov ločena fekalna in meteorna kanalizacija, obnovljen bo vodovod in cestna razsvetljava, urejenih bo 35 parkirnih mest za bočno parkiranje. Izdelano bo dostopno stopnišče do podhoda pod železniškimi tiri in s tem omogočena povezava s sprehajalno potjo ob reki Krki. Investicija znaša 345.000 EUR. Zaključek del je predviden do konca marca 2018.

Prejšnji teden je bila s podjetjem Mensel d.o.o. podpisana pogodba za ureditev površin za pešce in padavinske kanalizacije v ulicah Stara cesta in Pod Srobotnikom. Dela se bodo pričela izvajati v naslednjem tednu. V ulici Stara cesta, v dolžini 400 m (od križišča z ulico Pod Srobotnikom do križišča pri vrstnih hišah), v ulici Pod Srobotnikom pa v dolžini 200 m (od križišča v centru Straže do priključka ulice Zavrtnica) bo sočasno z gradnjo vodovoda po projektu »Hidravlične izboljšave vodovodnega sistema na območju osrednje Dolenjske« izvedena rekonstrukcija navedenih odsekov cest. Poleg gradnje vodovoda bo v sklopu projekta zgrajena nova padavinska kanalizacija, obnovljena bo cestna razsvetljava, zgrajena kanalizacija optičnega omrežja ter urejena površina za pešce v niveleti cestišča. Investicijo v višini 370.000 € bo Občina Straža financirala iz lastnega proračuna. Z deli naj bi zaključili do konca marca prihodnjega leta.

center Straža3 center Straža2 center Straža1

Obisk ministra za okolje

10. januarja 2019

Včeraj, 09.01.2019 je minister za okolje in prostor Jure Leben s svojo ekipo ponovno obiskal Občino Straža, kjer je prisotne seznanil z rezultati novega monitoringa tal in vode ter z nadaljnjimi postopki sanacije pogorišča družbe Ekosistemi. Minister Leben je povedal, da so rezultati vnovičnega monitoringa zaskrbljujoči, saj namreč kažejo, da so ...Več »