20. decembra 2016

Ureditev sprehajalne poti Resa-Hruševec

UREDITEV SPREHAJALNE POTI RESA-HRUŠEVEC

Dokončana je ureditev sprehajalne poti Resa-Hruševec v dolžini 460 m. Pot je urejena v makadamski izvedbi, ob njej pa je postavljenih 7 svetilk javne razsvetljave. Sprehajalna pot bo služila tudi kot šolska pot, namenjena šolarjem iz Dolenje Straže in Res, saj se le ta navezuje na obstoječe poti, ki vodijo na šolski most. Gradbena dela je izvedlo podjetje GG Novo mesto, elektromontažna dela pa izvajalec vzdrževanja javne razsvetljave Elektromehanika Gregorič iz Mirne. Investicija je skupaj vredna 20.650 €.

Za varno prečkanje lokalne ceste bo v kratkem izveden tudi prehod za pešce, postavljen na cestni grbini, ki bo obenem služila tudi umiritvi hitrosti prometa skozi naselje Hruševec.

AkAktivnosti in uspehi straških kegljačev v tekmovalni sezoni 2018/19

19. decembra 2018

Straški kegljači in kegljačice smo v tej sezoni nastopali v Upokojenški ligi z udeležbo 12 ekip iz Dolenjske in Bele krajine. Jesenski del sezone smo končali na 2. mestu. Enako nastopamo z dvema ekipama v Novomeški ligi 12. ekip Dolenjske in Bele Krajine. Zanimanje za rekreativno kegljanje so naše upokojenke in ...Več »

Ustanovna seja občinskega sveta