25. januarja 2018

Urejanje ekoloških otok po občini

Delavci režijskega obrata urejajo – ograjujejo ekološke otoke po občini

ekol. otok 2 ekol. otok 3 ekol. otoki 1 ekol. otoki 4

Otvoritev Doma Partizana

12. decembra 2018

Občina Straža je 11.12.2018 odprla vrata prenovljenemu Domu partizana v Vavti vasi, ki ga je odkupila v letu 2016. Postopoma je pričela s sanacijo ostrešja, zamenjavo stavbnega pohištva letos pa je prenovila njegovo notranjost. Obnovljena je bila kotlovnica, športna dvorana, ki bo služila za rekreacijo (namizni tenis, badminton, strelišče, jutranjo ...Več »

Srečanje obrtnikov in podjetnikov

07. decembra 2018

Območna obrtno-podjetniška zbornica Novo mesto je organizirala že 23. decembrsko srečanje obrtnikov in podjetnikov. Na dogodku so podelili priznanja številnim obrtnikom jubilantom. Srečanja se je udeležil tudi župan Dušan Krštinc, ki je jubilantom občine Straža čestital in zaželel še veliko poslovnih uspehov. JUBILANTI OOZ NOVO MESTO V LETU 2018 IZ OBČINE ...Več »

Prireditev ob dnevu prostovoljstva v Občini Straža

07. decembra 2018

Občina Straža je 5.12.2018, v Kulturnem domu Straža pripravila prireditev v počastitev dneva prostovoljstva. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom. Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo lahko navdihuje, obogati z ...Več »

Bazar vrtca Krkine lučke

04. decembra 2018

V našem vrtcu smo se že od začetka šolskega leta pripravljali na dogodek, ki je zaživel 27. in 28. novembra 2018, ter navdušil obiskovalce. Pripravili smo novo lutkovno predstavo in prednovoletni bazar. Sprva so bile le ideje, nato želje in potem vneto delo do uresničitve našega cilja. Lahko rečemo, da je ...Več »

90 let gospe Katarine Benković in Marije Turk

03. decembra 2018

23. 10. 2018  je  župan Dušan Krštinc skupaj s predstavnico Rdečega križa v Domu Starejših občanov Novo mesto obiskal gospo Katarino Benković ter 01.12.2018 gospo Marijo Turk, ki sta dopolnili častitljivih 90 let. Gospe sta se obiska zelo razveselili. Župan jima je za visok življenjski jubilej izročil darilo ter zaželel vse lepo in ...Več »

Srečanje starejših občanov na Drganjih selih

27. novembra 2018

V petek, 23.10.2018 je v vaškem domu potekalo drugo srečanje starejših občanov naše občine.  Domačini so znova dokazali, da so veseli in odprti ljudje in da je pri njih vedno zabavno. Zadovoljni obrazi in nasmehi gostov so pokazali, da je srečanje doseglo svoj namen. Več »

140 let Osnovne šole Vavta vas

27. novembra 2018

V soboto je v osnovni šoli Vavta vas potekala svečanost ob njeni 140 letnici, ki so jo pripravili učenci in učitelji šole. V ta namen je šola izdala tudi zbornik z naslovom 140 let spominov. Prireditve se je udeležil župan Dušan Krštinc, ki je v svojem nagovoru obljubil, da se bodo na ...Več »

Bronasti zaključek slovenske reprezentance

12. novembra 2018

Po razočaranju v slalomu, ko se Slovenci niso znašli na izjemno zahtevni progi in osvojenem 6. mestu, smo danes gledali izjemno razburljivo tekmo v spustu. Razen Čehov, ki so si z včerajšnjo zmago praktično že zagotovili naslov svetovnih prvakov, so v boju za preostala mesta na stopničkah bile reprezentance Brazilije, Argentine, ...Več »

Nova kolajna za Slovenijo

08. novembra 2018

Pod žgočim Patagonskim soncem se nadaljujejo boji na svetovnem prvenstvu v raftingu. Danes je bilo na sporedu dvobojevanje. Po včerajšnji zmagi so bili danes fantje pripravljeni za novo dobro predstavo. V prvem dvoboju sta se pomerili ekipi Japonske in Slovaške. Favorizirani Japonci so izbrali desno štartno pozicijo in tudi odločno krenili ...Več »

Sanjski začetek Stražanov

07. novembra 2018

Na reki Alumine v pokrajini Patagonija v Argentini, se je danes s tekmami v sprintu pričelo svetovno prvenstvo v raftingu. Brzice Alumineja gostijo več kot 60 ekip iz 21 držav. Ekipa straškega Rafting kluba Gimpex zastopa Slovenijo v kategoriji do 23 let. Vsekakor gre za najbolj zgoščeno konkurenco ravno v ...Več »