14. avgusta 2018

V OBČINI STRAŽA POTEKAL MEDNARODNI TURNIR V BALINANJU

V občini Straža je konec  tedna v  športnem parku  Breza, potekal mednarodni turnir v balinanju za mlade v kategoriji do 15 let. Udeležili so  se ga tekmovalci iz šestih držav in sicer iz Slovenije, Hrvaške Italije. Monaka,  Francije in Črne gore. Zbrane sta na otvoritveni slovesnosti nagovorila župan občine Straža Dušan Krštinc in predsednik Balinarske zveze Slovenije Sandi Kofol, ki je ob tej priložnosti občini Straža in športno-rekreativnemu društvu Breza izročil plaketo za sodelovanje. Otvoritveno slovesnost je popestrila zasedba Britnix, ki deluje v okviru glasbene šole Lipičnik.

Tekmovalni program je obsegal: štafetno zbijanje – pari, dvojice posamezno, natančno zbijanje in igra v krog. Finalne je potekalo v nedeljo, kateremu pa je sledila tudi zaključna slovesnost na kateri so bile podeljene medalje in pokali. Program pa je zopet popestrila GS Lipičnik.

Najboljša je bila ekipa Italije, srebro je osvojila Hrvaška, bron pa Francija. Slovenska ekipa je zasedla 4. mesto. Medalje so podelili predsednik tekmovalne komisije Srečko Lapanja, sekretar Balinarske zveze Slovenije Danijel Rožman ter predsednik športno-rekreativnega društva Breza Damjan Jerman. Pokale pa je balinarjem izročil župan Občine Straža Dušan Krštinc.

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

11. julija 2019

Vabilo - sprejem raftarjev 2019 - Banja LukaVeč »

Sprejem evropskih prvakov v raftingu