24. februar 2017

Večgeneracijski center SKUPAJ

Večgeneracijski center SKUPAJ – VGC

V Razvojno izobraževalnem centru Novo mesto smo veseli, da je Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti odobrilo naš projekt VEČGENERACIJSKI CENTER SKUPAJ. Večgeneracijski center SKUPAJ deluje na območju 8 občin v JV regiji, med drugimi tudi v občini Straža, ki bo del aktivnosti tudi financirala.

Vse do leta 2021 bomo za vas organizirali različne brezplačne aktivnosti in poskrbeli za druženje, ohranjanje oziroma širjenje socialne mreže in zadovoljevanje potreb različnih oblik družin, posameznih družinskih članov v vseh življenjskih obdobjih, otrok, starejših in drugih ranljivih skupin.

Aktivnosti bodo načeloma potekale vsako sredo med 16. in 19. uro v Kulturnem domu Straža, občasno pa tudi na drugih lokacijah. Urnike bomo objavljali v občinskem glasilu, na spletni strani in v zloženkah na različnih mestih v občini.

VGC SKUPAJ ima sedež v prostorih RIC-a Novo mesto, kjer je z novim letom  na voljo dnevni center za druženje, dnevno med 8. in 19. uro. Vabljeni, da ga obiščete.

Vse informacije: Gregor Sepaher, gregor.sepaher@ric-nm.si, 07 393 45 54, 051 670 968, www.ric-nm.si

Tradicionalni slovenski medeni zajtrk

17. november 2017

Tradicionalni slovenski medeni zajtrkDanašnjega vseslovenskega medenega zajtrka se je na povabilo osnovne šole udeležil tudi župan Dušan Krštinc s sodelavko. Pozdravil je osnovnošolce ter jim spregovoril o pomenu pozitivnega učinka čebel na ekosistem in pozitivnih učinskih medu na pri prehrani, zdravju in počutju.Kasneje se je pridružil tudi zajtrku otrok v ...Več »