25. aprila 2018

Vodja policijskega okoliša Dolenjske Toplice, Straža in Uršna sela

Z dnem 1.11.2017 je z vodenjem policijskega okoliša Dolenjske Toplice, Straže in Uršna sela prevzela policistka Katarina Grmovšek. Policistka Katarina Grmovšek je zaposlena na PP Dolenjske Toplice že od leta 2009 in pozna problematiko, ki je na omenjenem območju. Prav tako je odprta za predloge občanov, vprašanja in pobude s strani občanov. Policistka je mnenja, da je potrebno sodelovanje občanov s policisti pri preprečevanju kaznivih dejanj in odkrivanju storilcev kaznivih dejanj in prekrškov v občini. Kljub vsem nasvetom in opozorilom policije še vedno veliko občanov zanemarja samozaščitne ukrepe in živi v prepričanju »saj meni se to ne more zgoditi« ali »saj mi nimajo kaj ukrasti« in podobno. Spoštovani občani, tudi tisti, ki se jim je že zgodilo, da so bili okradeni ali jim je bilo vlomljeno v stanovanjsko ali počitniško hišo, so bili enakega prepričanja, dokler se ni zgodilo njim. Zelo neprijeten je že občutek, da je nekdo brskal po vaših stvareh, pa tudi če ni nič odnesel. Bodite v dobrih medsebojnih odnosih, predvsem s sosedi, popazite tudi na njihov dom in dogajanje v okolici doma, kadar jih ni doma, njih pa prosite, naj storijo enako za vas.

Policisti policijske postaje Dolenjske Toplice smo v preteklosti in tudi že letos obravnavali večje število vlomov v stanovanjske hiše. Prav tako smo v zelo kratkem časovnem intervalu obravnavali dve kaznivi dejanji ropa, zato občane pozivamo, da ste pozorni na okolico in v primeru, da se je v vaši bližini storil rop ali, da ste zaznali vlomilce v hiši, da se ne izpostavljate temveč si zapomnite čim več podrobnosti storilca (velikost, starost, obleka, posebne značilnosti obraza, hoje, govora,..), opis vozila, registrsko tablico, znamko in tip vozila, v katero smer je storilec zbežal ali se odpeljal,. O dogodku čimprej obvestite policijo na interventno številko 113.

Upoštevajte samozaščitne ukrepe.

Torbic, kovčkov in drugih vrednejših predmetov ne puščajte na policah avtomobila, sedežih ali na drugih vidnih mestih, saj so ti predmeti vaba za nepovabljene goste, tatove. Zlatnino, denar, bančne kartice in dokumente raje pospravite v prtljažnik ali pa v armaturni predal. Prav tako so predmeti, ki so skriti v vrečki in na vidnem mestu v avtomobilu, so lahko vaba za vlomilce, saj le ti ne vedo kaj je v njej in bo v tem primeru materialna škoda povzročena z vlomom v vozilu neprimerno večja kot je vrednost ukradenih predmetov.

Enaka previdnost velja, če želite zagotoviti varnost v stanovanju, vikendu ali stanovanjski hiši. Policisti svetujemo:

Večjih vsot gotovine in dragocenosti ne hranite doma. Zapirajte in zaklepajte vhodna vrata in jih ne odpirajte neznancem. Pred vhodnimi vrati imejte ustrezno razsvetljavo, najboljše je da deluje na senzor. Vhodna vrata opremite s ključavnico z varovalom ali varnostno verigo in kukalom. Lahko namestite tudi domofon ali videofon.

Kaj morate storiti, če ste oškodovanci v primeru vloma ali tatvine?

Če ste ugotovili, da vam je bilo vlomljeno v stanovanjsko hišo ali katerokoli drugo poslopje nemudoma pokličite policijo. Do prihoda policijske patrulje ne premikajte ničesar in ne pospravljajte, saj lahko s tem uničite koristne sledi, ki bi lahko pomagali policiji, da jo privede do storilca. Pri sprejemu Zapisnika povejte čimbolj natančen opis ukradenih predmetov (serijske številke, narišete lahko nakit, ki vam je bil odtujen,…)

V primeru kakršnihkoli informacij, pobud, vprašanj je vodja policijskega okoliša Katarina Grmovšek dosegljiva na telefonski številki 07/384-38-90 ali po elektronski pošti katarina.grmovsek@policija.si.

K. Grmovšek

Bronasti zaključek slovenske reprezentance

12. novembra 2018

Po razočaranju v slalomu, ko se Slovenci niso znašli na izjemno zahtevni progi in osvojenem 6. mestu, smo danes gledali izjemno razburljivo tekmo v spustu. Razen Čehov, ki so si z včerajšnjo zmago praktično že zagotovili naslov svetovnih prvakov, so v boju za preostala mesta na stopničkah bile reprezentance Brazilije, Argentine, ...Več »