16. maja 2019

XII. posvet o delovanju skupnih občinskih uprav v Sloveniji

Občina Straža je v sredo, 15. maja. 2019 v Kulturnem domu gostila udeležence tradicionalnega XII. posveta o delovanju skupnih občinskih uprav v Sloveniji. Na posvetu so iz Ministrstva za javno upravo in predstavniki skupnih občinskih uprav predstavili letošnje aktivnosti, možnosti novih organizacijskih in vsebinskih rešitev po koncu prehodnega obdobja spremenjenega zakona in primere dobrih praks posameznih skupnih uprav občin.

Udeležencem posveta so učenci osnovne šole Vavta vas predstavili našo občino tudi s svojimi recitacijami o Straži.

Županov sprejem za učence OŠ Vavta vas ob zaključku šolskega leta

14. junija 2019

Na Občini Straža vsako leto, ob koncu šolskega leta organiziramo sprejem za vse devetošolce. Tako je tudi danes, 14.06.19, župan Dušan Krštinc skupaj s sodelavkami v Kulturnem domu v Straži sprejel učence zadnjih razredov osnovne šole Vavta vas. Na novi življenjski poti jim je zaželel vse dobro in uspešno premagovanje ...Več »

Prostovoljka leta 2018