17. junija 2021

Zaključek projekta VGC Skupaj

Straški župan Dušan Krštinc se je skupaj z župani in podžupani ostalih sodelujočih občin udeležil slavnostnega dogodka, ki ga je ob zaključku skoraj petletnega sodelovanja pri projektu Večgeneracijski center Skupaj pripravil RIC Novo mesto v prelepem ambientu Hudičevega turna v Soteski.

Občina Straža je k projektu pristopila v začetku leta 2017, saj smo videli predvsem priložnost, da na nek način obogatimo ponudbo za naše občane, tudi za tiste ranljivejše skupine, tako v smislu izobraževalnega, socialnega kot tudi družabnega vključevanja lokalnih prebivalcev.

V tem času je bilo našim občanom skupno namenjenih preko 1000 ur aktivnosti, ki so bile izvedene in zasnovane tako, da so bile čim bolj pestre, zanimive, naravnane na pridobivanju uporabnih, kakovostnih, aktualnih spretnosti in različnih znanj, ki so jih lahko pridobili uporabniki na področju osebnostne rasti, komunikacije, tujega jezika, ročnih spretnosti, računalništva, kuharskih in ostalih aktualnih temah. Za vse to so zaslužni predvsem sodelavci iz RIC Novo mesto, mentorji in izvajalci ter vsi, ki so sodelovali pri projektu.

V sklopu projekta smo v naši občini različne poučne in zanimive vsebine na srečanjih za starejše približali tudi najstarejši skupini naših občanov.

Predvsem je pohvalno tudi to, da so bile vse aktivnosti za uporabnike brezplačne.

Skozi trajanje projekta je bilo začutiti in zaznati, da so naši uporabniki z aktivnostmi zadovoljni ter, da si takšnih in podobnih vsebin želijo tudi v bodoče.

Ustvarjalna delavnica - Eterična olja

01. decembra 2021

Na ustvarjalni delavnici  v Dnevnem centru za vse generacije nam je Katarina Kulovec predstavila zdravilni učinek eteričnih olj, ki jih lahko uporabljamo tako v zdravstvene kot tudi v lepotne namene. Udeleženke so si lahko izdelale kopalno sol in nosni inhalator proti prehladu. Več »

Preventivne zdravstvene meritve