24. oktobra 2018

Žalni svečanosti pri spomenikih padlih borcev

Pri spomeniku in grobnici padlih borcev NOB in aktivistov OF, ki je spomin na več kot 2000 žrtev 2. svetovne vojne se je v soboto, 20.10.2018 na Cviblju v Žužemberku udeležil žalne svečanosti župan občine Straža Dušan Krštinc.

Memorialno besedo je imel predsednik vlade Republike Slovenije Marjan Šarec.

Istega dne je bila žalna slovesnost ob partizanskem grobišču tudi v Vavti vasi. Kot vrsto let so se jo udeležili tudi predstavniki KO ZB za vrednote NOB Pobegi – Čežarji s Primorske.

Župan Občine Straža se je udeležil žalne komemoracije in s tem počastil spomin na padle borce NOB in druge žrtve okupatorjevega nasilja.

Žalna svečanost Cviblje:

Žalna svečanost Vavta vas:

Avtobusna linija na relaciji Straža-Podgora-Prečna - Novo mesto

04. marca 2020

Avtobusna linija prevoznika Arriva Dolenjska in Primorska, ki je bila vzpostavljena v lanskem letu  na relaciji Straža-Podgora-Prečna-Novo mesto je tudi v letošnjem letu še vedno aktualna in avtobus vozi po naslednjem voznem redu: Več »

Poročilo o 10. seji občinskega sveta Občine Straža

03. marca 2020

Danes se je straški občinski svet sestal na svoji 10. redni seji. Na tej seji so svetniki obravnavali in tudi sprejeli predlagano Dopolnitev Načrta ravnanja z nepremičnim premoženjem Občine Straža za leto 2020, ki se dopolni s parcelami na področju OPPN GC Zalog, ki niso vključena v veljavni načrt za leto ...Več »

Podpis pogodbe Biotopi Zalog

03. marca 2020

Župan občine Straža je 2.3.2020 izvedel s podjetjem APUS d.o.o., Pribinova 5, 1000 Ljubljana, podpis pogodbe, za izdelavo projektne dokumentacije PZI za urejanje naravnih Biotopov v Zalogu.  Več »

Maškare obiskale župana