20. maja 2020

Sklep o prenehanju veljavnosti Sklepa o prepovedi in omejitvi uporabe objektov, javnih površin in javnih krajev v lasti Občine Straža

Arhiv obvestil o koronavirusu

Spremljanje okužb s SARS-CoV-2 (COVID-19)

02. julija 2020

Število potrjenih primerov COVID-19 v posamezni občini do vključno 30. 6. 2020 je na voljo na naslednji povezavi https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19.       Več »

Sklep o preklicu epidemije

29. maja 2020

Na podlagi Sklepa o preklicu aktiviranja Državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije oziroma pandemije nalezljive bolezni pri ljudeh zaradi COVID-19, Poveljnik CZ Dolenjske regije sprejme Sklep o preklicu Sklepa o aktiviranju Regijskega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije oziroma pandemije nalezljive bolezni pri ljudeh v Dolenjski regiji ... Več »

Povezava do aktualnih vprašanj in odgovorov v zvezi z Epidemijo COVID-19

20. maja 2020

https://www.gov.si/teme/koronavirus/pogosta-vprasanja-in-odgovori/   Več »

Sklep o prepovedi in omejitvi uporabe objektov, javnih površin in javnih krajev v lasti Občine Straža

30. aprila 2020

Danes je župan izdal Sklep o prepovedi in omejitvi uporabe objektov, javnih površin in javnih krajev v lasti Občine Straža: Sklep Prav tako je bil izdan tudi Sklep o prenehanju veljavnosti Sklepa o prepovedi in omejitvi uporabe objektov in javnih površin v lasti Občine Straža št. 800-1/2020 z dne 19.03.2020: Sklep o prenehanju veljavnosti ... Več »

Priporočilo NIJZ o odsvetovanem dotikanju odvrženih odpadkov

12. aprila 2020

Obveščamo vas, da je na spletni strani NIJZ objavljeno obvestilo o odsvetovanem dotikanju odvrženih odpadkov. Najdete ga na povezavi  (https://www.nijz.si/sl/priporocila-za-ciscenje-in-ravnanje-z-odpadki-v-domaci-oskrbi-pri-ljudeh-s-covid-19-ali-sumom-na oziroma direkten link https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/datoteke/obvestilo_odsvetovano_dotikanje_odvrzenih_odpadkov.pdf).   obvestilo_glede_prepovedi_dotikanja_odvrzenih_odpadkov(4)     Več »

Dostava plina

03. aprila 2020

V času izrednih razmer vam družba Butan plin omogoča BREZPLAČNO dostavo plina v Zeleni jeklenki na dom, z geslom SOLIDARNOST.  Naročila sprejemajo na številki 080 2005 oziroma preko spletnega obrazca. BREZPLAČNA DOSTAVA ZELENE JEKLENKE V družbi Butan plin verjamejo, da lahko skupaj prispevamo k učinkovitemu spopadanju z aktualnim stanjem, zato spodbujajo, da ljudje ... Več »

Podjetje Sivili d.o.o. pričelo s šivanjem zaščitnih mask

03. aprila 2020

Tudi Sivilčki smo razmišljali, kako bi lahko v tem trenutku pomagali. Seveda, s tem kar najbolj znamo. Oblikovanje in šivanje! Izdelali smo pralno obrazno masko. Narejena je iz 3 plasti bombažne gosto tkane tkanine. Zaradi mehkega bombaža jo je možno doma večkrat očistiti v skladu z navodili za uporabo. Posledično je ... Več »

Izdelava zaščitne maske

02. aprila 2020

Izdelava zaščitne maske   Vlada RS je sprejela predpis, da moramo pri gibanju in zadrževanju na vseh zaprtih javnih prostorih (trgovina, lekarna, kmetijska zadruga, vrtni center ipd.) ohranjati varno razdaljo od drugih oseb in uporabljati zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta in podobno) ter zaščitne rokavice. Ker ... Več »

Nasveti za osebe z demenco v času koronavirusa

02. aprila 2020

10 NASVETOV-doma_ 10 nasvetov - Dom starejših_ 10 NASVETOV - ki živi sama_     Več »

Povezava do najpogostejših vprašanj in odgovorov glede odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih v Sloveniji

01. aprila 2020

Najpogostejša vprašanja in odgovori glede odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih v Sloveniji Več »

Obvestilo za javnost župana občine Straža

27. marca 2020

SKM_C224e20032714140 Več »

Lokalni ponudniki hrane

24. marca 2020

Lokalna akcijska skupina Dolenjska in Bela krajina se je pridružila vseslovenski akciji, s katero želimo potrošnike opozoriti na lokalne ponudnike hrane in jim s tem olajšati preskrbo v teh občutljivih časih. V okviru projekta Z roko v roki do kakovostne prehrane smo izdelali seznam 30 lokalnih ponudnikov iz Dolenjske in ... Več »

Ambulanta za psihološko podporo in zobozdravstvena ambulanta

24. marca 2020

Objavljamo podatke o ambulantah v zdravstvenih domovih,  kjer izvajajo psihološko pomoč prebivalcem in ki so v bližini naše občine in na voljo tudi za naše občane. TELEFONSKE  ŠTEVILKE ZA PONUJANJE PSIHOLOŠKE PODPORE V ZDRAVSTVENIH DOMOVIH V EPIDEMIOLOŠKIH RAZMERAH S KORONAVIRUSOM Novo mesto: 031 734 779 in 030 333 653 vsak delovnik od 7. do 14. ... Več »

Informacije glede oskrbe starejših občanov

20. marca 2020

Za starejše in pomoči potrebne občane, ki ne morejo sami do najnujnejših dobrin, smo v primeru oskrbe oz. pomoči dosegljivi na tel: 041 610 801 ali 031 318 550. Več »

Obvestilo Društva Ozare

20. marca 2020

Sporočilo občanom: V času širjenja koronavirusa in razglasitve epidemije številni občutijo zaskrbljenost, tesnobo in strah. Še posebej ranljiva skupina so v tem času ljudje s težavami v duševnem zdravje. Nevladna humanitarna organizacija Ozara Slovenija ima v Novem mestu že več let pisarno za informiranje in svetovanje za ljudi s težavami v duševnem ... Več »

Obvestilo - Petrol Vavta vas

18. marca 2020

Petrol Vavta vas obvešča, da bo do preklica njihova črpalka odprta po spremenjenem delovnem času:   PONEDELJEK - PETEK   od 8:00 do 16:00 SOBOTA                               od  7:00 do 12:00 NEDELJA, PRAZNIKI      ZAPRTO     Več »

Informacije v zvezi s koronavirusom

16. marca 2020

v Uradnem listu RS, št. 25. 3. 2020, ki je izšel 16. 3. 2020 so objavljeni sledeči akti: Odlok o prenehanju veljavnosti Odredbe o prepovedi prometa zaščitnih sredstev, s katerim preneha veljati Odredba o prepovedi prometa zaščitnih sredstev, in je začel veljati 15. 3. 2020 ob 19.00.     Odlok o začasni prepovedi zbiranja ... Več »