03. septembra 2021

25.srečanje obrtnikov in podjetnikov ter podelitev priznanj jubilantom tokrat v občini Straža

Območna obrtno–podjetniška zbornica Novo mesto je v četrtek, 2. septembra, pod pokroviteljstvom občine Straža, v Športnem parku Breza pripravila tradicionalno, že 25. srečanje obrtnikov in podjetnikov OOZ Novo mesto. Lani zaradi epidemioloških razmer srečanja in slavnostne prireditve ni bilo možno izvesti, zato so tokratni prireditvi podelili priznanja in plakete skupno 200 jubilantom za leti 2020 in 2021.

Podelili so priznanja za 10 let dela v obrti, bronaste, srebrne in zlate plakete za 20, 25 in 30 let delovanja, bronaste ključe za 35 let delovanja, srebrne ključe za 40 let delovanja, zlate ključe za 45 let delovanja ter diamantni ključ za 50 let delovanja v obrti. Krovna organizacija je ob tej priložnosti podelila tudi posebna priznanja OZS – 3 zlate pečate Obrtno podjetniške zbornice Slovenije za uspešna družinska podjetja, tri posebna priznanja in zahvale OOZ Novo mesto.

Zlate ključe za 45 let dela v obrti za leto 2020 ali 2021 so prejeli Gozdno gospodarstvo Novo mesto, Agroma TS d.o.o., Alojz Globevnik s.p., GMP Luzar d.o.o., Hiša Mrak d.o.o. in Roletarstvo Medle d.o.o..

Za 50 let dela v obrti je najvišje priznanje, ki ga podeljuje OOZ Novo mesto, diamantni ključ, prejelo podjetje KOVINOPLAST Laharnar d.o.o.

Družinska podjetja z dolgoletno in uspešno tradicijo so prejela posebna priznanja – zlate pečate OZS. Priznanje za 55 let družinskega podjetja je prejelo podjetje FERROČRTALIČ D.O.O., za 60 let pa podjetje BOBIČ YACHT INTERIOR D.O.O. Podjetje, ki v tem letu zaznamuje 70 let družinskega podjetja od izdanega prvega obrtnega dovoljenja, pa je KLJUČAVNIČARSTVO PERIC Robert Peric s.p.

Program, ki sta ga povezovala Sabina Gosenca in Rado Trifković, so popestrile pevke Glasbene šole Lipičnik iz Straže – Larisa Longar, Sara in Zala Lipičnik ter Klara Klemenčič, in plesalki Plesnega studia Novo mesto Ana in Lina. Za zabavo po končani slovesnosti pa so poskrbeli Stand Band in Rok’n’band.

Podrobnejši seznam vseh jubilantov in obrazložitve za prejemnike najbolj prestižnih priznanj si lahko pogledate na spletni strani OOZ Novo mesto – Seznam jubilantov za leto 2020 in Seznam jubilantov za leto 2021.

Jubilanti Občine Straža za leto 2020:

PRIZNANJE OOZ Novo mesto  ZA 10 LET DELA V OBRTI:

–  IRT MARJAN s.p.

–  DAVID PLANTAN s.p.

SREBRNA PLAKETA ZA 25 LET DELA V OBRTI:

– SEEVIL  d.o.o.,

ZLATA PLAKETA ZA 30 LET DELA V OBRTI:

– ROMAN FLORJANČIČ s.p.

– STANISLAV NOSE s.p.

Jubilanti Občine Straža za leto 2021:

PRIZNANJE OOZ Novo mesto ZA 10 LET DELA V OBRTI:

–  GREGOR NOVINEC s.p.

BRONASTA PLAKETA ZA 20 LET DELA V OBRTI:

– SKT d.o.o. – Andrej Kmet

ZLATA PLAKETA ZA 30 LET DELA V OBRTI:

– INPRO d.o.o.

– NEVENKA POVŠE s.p.

DUŠAN POVŠE

– SLAVKO STRUNA s.p.

BRONASTI KLJUČ ZA 35 LET DELA V OBRTI:

– BRANKO VIDMAR s.p.

Vsem dobitnikom priznanj je čestital tudi župan Dušan Krštinc, ki je v svojem nagovoru  predvsem izrazil pohvalo obrtnikom in podjetnikom, ki kljub vsakodnevnemu prilagajanju na spremembe, negotovost in sprejemanje takojšnjih odločitev v nestabilnem poslovnem okolju, ohranjajo optimizem in ustvarjajo take projekte, ki pomenijo boljšo prihodnost podjetja in okolja, ki mu pripadajo.

Prav tako je izpostavil tudi delo obrtno – podejtniške zbornice, saj so lahko njeni člani veseli, da imajo učinkovito obrtno zbornico, edino stanovsko organizacijo, h kateri se lahko zatečejo po pomoč in nasvete ter odkrito zaupajo svoje težave.

Za podporo izvajanju podjetniških programov in uspešno sodelovanje z zbornico je občina Straža prejela posebno priznanje, ki ga je županu Dušanu Krštincu izročila predsednica zbornice gospa Mojca Andolšek.

11. maja 2022

Četrto srečanje prostovoljcev iz Občine Straža Občina Straža je 10.05.2022, v Kulturnem domu Straža pripravila četrto srečanje prostovoljcev. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo ...Več »

05. maja 2022

Obveščamo vas, da je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) objavil nov prijavni rok v okviru izbora operacije PRIDOBIVANJE DODATNIH ZNANJ ZA MLADE NA PODROČJU KULTURNIH DEJAVNOSTI V OKVIRU JSKD   Nov prijavni rok se nanaša na: DOPOLNILNA IZOBRAŽEVANJA ZA DELO IN ZAPOSLOVANJE V KULTURI za leto 2022. JSKD nudi ...Več »