22. januarja 2021

Poročilo – 15. seja OS

15. seja občinskega sveta Občine Straža je potekala 21.01.2021 v večnamenski dvorani Kulturnega doma v Straži. Tokrat je bilo prisotnih 11 od 13. članov občinskega sveta, opravičeno odsotna sta bila Simona Franko in Damjan Jerman.

Dnevni red tokratne seje je vseboval poleg proračuna občine Straža za leto 2021 v drugi obravnavi še deset točk med drugim tudi Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Straža, ki je bila s tokratnim predlogom na dnevni uvrščena že četrtič. Dnevni red je bil v predlagani obliki soglasno sprejet.

Župan je tudi tokrat poročal in seznanil občinski svet o pomembnejših nalogah in aktivnostih, ki sta jih župan in občinska uprava opravila v obdobju med obema sejama.

K predlogu proračuna je svetniška skupina LKOS vložila štiri amandmaje. Z amandmaji so se svetniki opredeljevali glede izdelave programa sanacije skal na straškem hribu, izdelave programa oskrbe starejših občanov, programa predvidenih aktivnosti s časovnico  glede rekonstrukcije regionalne cest skozi naselje Vavta vas ter o proračunski postavke glede preplastitve cest. Vsi predlagani amandmaji so bili tudi sprejeti.

Proračun Občine Straža za leto 2021 v drugi obravnavi je bil skupaj z amandmaji sprejet z 10 glasovi ZA.

Občinski svet je soglasno sprejel tudi Načrt ravnanja z nepremičnim premoženjem za leto 2021.

Pri točki Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Straža je občinski svet poleg sklepa o sprejetju soglasno sprejel še naslednja dodatna sklepa:

” Župan občine Straža predloži OS Sklep o začetku postopka sprememb in dopolnitev SD OPPN Straža 3 na naslednji seji OS.

Predmet sprememb je prioritetna obravnava in usklajevanje DRSV in po predlogu društva Bober tudi umik kajakaške steze. Osnutek SD OP3 se predloži občinskemu svetu do konca leta 2021.”

Vodja Skupne občinske uprave in redarstva je predstavila Predlog Odloka o ravnanju z zapuščenimi in nepravilno parkiranimi vozili v Občini Straža, ki je bil po skrajšanem postopku tudi sprejet.

Svetniki so obravnavali in po skrajšanem postopku soglasno sprejeli tudi Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki na območju Občine Straža ter Odlok o spremembah Odloka o ureditvi mirujočega prometa v Občini Straža.

V.d. direktorja Polonca Špelko Krštinc je seznanila občinski svet o aktivnostih pri pripravi strategije, ki potekajo s strani pripravljavca.

Seja se je zaključila s točko »Pobude in vprašanja« in tudi tokrat so bila na župana naslovljena vprašanja in pobude. Na večina njih je župan podal odgovore že na sami seji, na neodgovorjene pa bo pisno odgovoril do naslednje seje.

11. maja 2022

Četrto srečanje prostovoljcev iz Občine Straža Občina Straža je 10.05.2022, v Kulturnem domu Straža pripravila četrto srečanje prostovoljcev. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo ...Več »

05. maja 2022

Obveščamo vas, da je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) objavil nov prijavni rok v okviru izbora operacije PRIDOBIVANJE DODATNIH ZNANJ ZA MLADE NA PODROČJU KULTURNIH DEJAVNOSTI V OKVIRU JSKD   Nov prijavni rok se nanaša na: DOPOLNILNA IZOBRAŽEVANJA ZA DELO IN ZAPOSLOVANJE V KULTURI za leto 2022. JSKD nudi ...Več »