PODELILI PRIZNANJA OB PRAZNIKU OBČINE STRAŽA

Priznanje Alojzija Pirca so za dosežke na področju društvenega in humanitarnega dela podelili Stanetu Zupančiču iz Rumanje vasi za dolgoletno delo v prostovoljnem gasilstvu in aktivno delovanje v Župnijski Karitas.  Priznanje Franca Červana pa je letos prejel Damjan Jerman za dosežke na področju športa. Njegov prispevek na športnem področju se kaže v uspešnem vodenju športno-rekreativnega društva Breza, ki združuje ljubitelje balinanja, kolesarstva, streljanja, pohodništva in izletov.  Podelili smo tudi 6 županovih priznanj. Prejemniki so letos: Helena Murgelj, Danijela Barbič, Anica Foršček in Andreja Radešček ter Društvo upokojencev Straža ob 40-letnici delovanja in Lekarna Straža, ki obeležuje 25-letnico obstoja.

Nagrajencem je čestital in se jim zahvalil za njihovo vlogo pri napredku in razvoju občine, društveno in humanitarno delo župan Dušan Krštinc. Med pomembnejšimi investicijami v zadnjem letu je izpostavil izgradnjo retencije padavinskih voda v južnem delu gospodarske cone Zalog, ureditev ceste skozi naselje Loke, ureditev biotopov, rekonstrukcijo ceste skozi naselje Vavta vas proti stadionu, postavitev  vinogradniškega doma, ureditev hidravlične izboljšave vodovodnega sistema, balinišča in postavitev nadstrešnice v športnem parku Breza in ureditev mrliške vežice v Dolenji Straži. Kot je dejal župan, smo odkupili vsa zemljišča, ki so potrebna za gradnjo kolesarskih povezav, postavili smo postajo za izposojo električnih koles, delno smo uspeli urediti Dularjev mlin in nadgradili čistilno napravo. Samo lani smo za investicije namenili dobra dva milijona evrov, od tega je bilo 650.000 eurov nepovratnih sredstev. Trenutno smo v fazi izvedbe regionalne kolesarske povezave Novo mesto – Straža za katero smo pridobili nepovratna sredstva v višini 1,76 mio eurov. Izvajamo tudi rekonstrukcije cest Pod Srobotnikom in Na žago, ki vključuje tudi zgradnjo javne kanalizacije in javne razsvetljave ter v dveh etapah gradijo pločnik v Podgori. Vse bliže smo tudi pridobitvi gradbenega dovoljenja za novogradnjo vrtca in začetku gradnje povezovalnega hodnika med šolo in novim vrtcem, za katerega že imamo gradbeno dovoljenje. Čakamo tudi na začetek obnove državne ceste skozi Stražo in Vavto vas.

Župan je v svojem prazničnem nagovoru še dejal: »Veliko truda, sredstev in dela smo vložimo tudi v skrb za kulturno življenje, za zdravstveno in socialno varstvo, za šport, za mlade in malo manj mlade. Podpiramo društva in njihovo delovanje in delujemo na področju šolstva in vzgoje najmlajših, vlagamo v opremo in objekte, imamo tudi dnevni center kjer se tedensko odvijajo aktivnosti za vse generacije, sprejeli smo pravilnik o e – oskrbi starejših, s katerim bomo omogočili dodatno varnost starejših,  razširili pa smo tudi nabor  meril za prevoze starejših«.

V sklopu današnje prireditve je Staša Zupanc izročila županu Občine Straža Dušanu Krštincu kvačkan grb občine, ki je nastal v izzivu »Slovenija kvačka« za Guinnessovo knjigo rekordov, ko so slovenske kvačkarice ustvarile 212 občinskih grbov.

11. maja 2022

Četrto srečanje prostovoljcev iz Občine Straža Občina Straža je 10.05.2022, v Kulturnem domu Straža pripravila četrto srečanje prostovoljcev. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo ...Več »

05. maja 2022

Obveščamo vas, da je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) objavil nov prijavni rok v okviru izbora operacije PRIDOBIVANJE DODATNIH ZNANJ ZA MLADE NA PODROČJU KULTURNIH DEJAVNOSTI V OKVIRU JSKD   Nov prijavni rok se nanaša na: DOPOLNILNA IZOBRAŽEVANJA ZA DELO IN ZAPOSLOVANJE V KULTURI za leto 2022. JSKD nudi ...Več »