16. septembra 2020

Evropski teden mobilnosti 2020 – Predstavitev sistema za izposojo koles

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem.

Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej v času tako imenovanega »koronavirusa« tudi med našimi občani vse bolj priljubljena rekreacija. Da bodo razdalje med obema občinama lažje in predvsem okolju bolj prijazne, smo se v naši občini odločili, da se pridružimo kolesarki mreži GoNm. Dogovori z izvajalcem že potekajo.

Ob tej priložnosti je bil podpisan dogovor o sodelovanju in širitvi avtomatiziranega sistema za izposojo koles GoNm, katerega cilj je priključitev občine Straža in s tem širitev sistema na območje občine Straža kar prinaša velik korak k izboljšanju mobilnosti, dvigu turistične ponudbe in hkrati poglobljeno sodelovanje med občinama.

Dogodka se je udeležilo manjše število občank in občanov, ki so idejo lepo sprejeli. Še predno pa bo le ta zaživela tudi v naši občini, so obiskovalci na dogodku prejeli nekaj praktičnih nasvetov, lahko pa so preskusili tudi električna kolesa GoNm.

Počitniška delavnica - Izdelovanje nakita

12. julija 2022

Utrinki z današnje počitniške delavnice, ko smo s pomočjo ustvarjalke Darje Hrovatič izdelovali nakit prijateljstva.   Več »

90-letnica gospe Antonije Kočman