30. aprila 2021

Nova pridobitev PGD Dolenja Straža

Člani PGD Dolenja Straža se lahko pohvalijo z novo pridobitvijo gasilskega vozila z oznako VGV (večnamensko gasilsko vozilo), ki ima vgrajeno opremo za prve posredovalce, tehnične nesreče, za reševanje iz globin in višin ter poplav.
Prihod gasilskega vozila v domače društvo tudi v spremstvu župana Dušana Krštinca in direktorja GRC Novo mesto Gregorja Blažiča.

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora nad ravnanjem s komunalnimi odpadki v občini Straža

29. decembra 2021

V Občini Straža so bili nadzori opravljeni na ekoloških otokih večinoma ob individualnih stavbah. Ugotovljeno je bilo, da povzročitelji komunalnih odpadkov ločenih frakcij ne prepuščajo izključno v zabojnikih za ločene frakcije, temveč so ločene frakcije največkrat odložene v zabojnik za mešane komunalne odpadke (preostanek odpadkov). Zaradi razloga neločevanja komunalnih odpadkov ...Več »

Voščilo župana