31. maja 2021

Olimpijska bakla v Straži

Občino Straža je danes obiskala slovenska bakla. Start nošenja bakle je bil izpred Občine Straža. Baklo je prvi ponesel župan Dušan Krštinc s sodelavci. Pot je nadaljevala po sprehajalni poti do športnega parka pri OŠ, nato mimo naselja Sela in Hruševec do Športnega parka Breza in nazaj do cilja, ki je bil prav tako pred Občino Straža. Baklo so nosili še otroci iz OŠ Vavta vas, Športno rekreativno društvo Breza, Društvo upokojencev Straža, Športno društvo Straža in Rafting klub Gimpex Straža.

Dogodka se je udeležil tudi olimpijec in hokejist Marcel Rodman, udeleženec olimpijskih iger v Sočiju 2014 in nekdanji kapetan slovenske hokejske reprezentance, ki je pot bakle po občini tudi spremljal in na koncu pozdravil vse udeležence današnjega dogodka.

Več slik si boste lahko ogledali na spletni strani https://bakla.olympic.si/#potovanje-bakle.

Dobrodelni spust v Straži

18. junija 2022

Z novomeškim Lions klubom, Rafting klubom Gimpex Straža in PGD Vavta vas smo pripravili dobrodelni spust po reki Krki za 45 otrok iz socialno šibkejših družin iz novomeških osnovnih šol. V veliko pomoč pri organizaciji je bil tudi Slavko Poglavc iz režijskega obrata Občine Straža. V Straži SPUST ZA SOCIALNO OGROŽENE OTROKE              Več »

24. redna seja OS - poročanje