20. aprila 2021

Podpis pogodbe za izgradnjo druge faze Centra za ravnanje z odpadki Dolenjske

Župani desetih dolenjskih in belokranjskih občin, predsednik uprave SID banke ter direktorji podjetij CERO-DBK, CEROD in CGP so včeraj, 19.04.2021 v prostorih Razvojnega centra Novo mesto podpisali pogodbo o gradnji in financiranju objekta za mehansko in biološko obdelavo komunalnih odpadkov – izgradnjo druge faze Centra za ravnanje z odpadki Dolenjske.

Izvajalec bo tako z deli novega objekta v Leskovcu v Mestni občini Novo mesto začel v prihodnjem mesecu, gradnja pa se bo zaključila oktobra leta 2022.

Za izvedbo projekta je bilo leta 2018 ustanovljeno podjetje CERO-DBK, d.o.o., družbenice tega javnega podjetja pa so Mestna občina Novo mesto, Občina Straža, Občina Šmarješke Toplice, Občina Škocjan, Občina Dolenjske Toplice, Občina Žužemberk, Občina Mirna Peč, Občina Črnomelj, Občina Semič in Občina Metlika.

Podjetje CERO-DBK in občine družbenice bodo tako zgradile objekt MBO s spremljajočimi objekti, pripadajočo komunalno infrastrukturo, prometno in zunanjo ureditvijo, premično opremo, nadstrešnico in ekološkim otokom.

Objekt MBO bo imel zmogljivost sprejema in obdelave 25 tisoč ton odpadkov letno v eni izmeni, to je dovolj za trenutne potrebe desetih sodelujočih občin.

Glede na to, da investitorji že razpolagajo z upravnimi dovoljenji, se bo z deli MBO lahko začelo že maja 2021. gradnja objekta naj bi bila zaključena jeseni prihodnje leto, obrat za mehansko in biološko obdelavo komunalnih odpadkov pa nato čaka še enoletno poskusno obratovanje.

Podari – zamenjaj - vzemi

23. septembra 2022

Podari – zamenjaj - vzemi Pripravljamo se na 1. tovrstni dogodek, ki je namenjen vsem, ki vam je doma kaj v napoto, pa se vam to zdi škoda zavreči, vsem, ki ste se doma česa naveličali in bi to zamenjali, vsem, ki nimate dohodkov, da bi si željeno privoščili. Z izmenjavami spodbujamo ...Več »

Evropski teden mobilnosti 2022