18. avgusta 2021

Pogodba o izgradnji vodovoda ter ureditvi površin za pešce ob lokalni cesti LC-295081 v Lokah

Podpisana pogodba o izgradnji vodovoda ter ureditvi površin za pešce ob lokalni cesti LC-295081 v Lokah

Danes, 18.8.2021 sta župan Občine Straža Dušan Krštinc in predsednik podjetja CGP d.d. Novo mesto Martin Gosenca podpisala pogodbo o izgradnji vodovoda ter ureditvi površin za pešce ob lokalni cesti LC-295081 v Lokah.

V okviru podpisane je predvidena novogradnja vodovoda na območju naselja Loke z navezavo na obstoječi vodovod ob železniški progi na severu ter na jugu na obstoječi vodovod ob regionalni cesti v zaselku Volavče. Vodovod bo izveden v lokalni cesti ter z vrtanjem pod vodotokom reke Krke, v skupni dolžini 460 m. Poleg tega bo zgrajeno še 270 m sekundarnega vodovoda v naselju Loke in obnovljeni vsi obstoječi vodovodni priključki.

Sočasno z gradnjo vodovoda je predvidena ureditev površine za pešce v niveleti vozišča, od križišča pri bivši opekarni Zalog do vstopa v naselje Loke v dolžini 180 m. Na območju prečkanja železniške proge Novo mesto – Straža bo v celoti obnovljen nivojski železniški prehod. Na območju celotnega naselja Loke je predvidena tudi izgradnja cestne razsvetljave.

Na podlagi izvedenega javnega razpisa bo dela izvajalo podjetje CGP d.d. iz Novega mesta. Dela se bodo začela v drugi polovici avgusta in dokončala do konca leta 2021. Pogodbena vrednost del znaša 385.000 € z DDV.

Podari – zamenjaj - vzemi

23. septembra 2022

Podari – zamenjaj - vzemi Pripravljamo se na 1. tovrstni dogodek, ki je namenjen vsem, ki vam je doma kaj v napoto, pa se vam to zdi škoda zavreči, vsem, ki ste se doma česa naveličali in bi to zamenjali, vsem, ki nimate dohodkov, da bi si željeno privoščili. Z izmenjavami spodbujamo ...Več »

Evropski teden mobilnosti 2022